واردات از چین

 • واردات از چین

  تاریخ : ۹۷/۰۴/۲۶

  چین کشوی کهن و پهناور با زیبایی ها و جاذبه های بی نظیر همواره هدف اهالی سفر به این کشور بوده است.


  چین کشوی کهن و پهناور با زیبایی ها و جاذبه های بی نظیر همواره هدف اهالی سفر به این کشور بوده است.

   

  درباره کشور چین

   

  کشور چین یکی از کشورهای قاره آسیا است که در منطقه شرقی آن واقع شده است. بعد از روسیه دومین کشور از نظر وسعت در این قاره به شمار می آید و دارای مرز زمینی با چهارده کشور به نامهای روسیه، مغولستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان، پاکستان، هندوستان، نپال، بوتان، برمه، ویتنام، کره شمالی می باشد. از سمت شرق و جنوب نیز با دریای چین شرقی، خلیج کره، دریای زرد، و دیگر آبهای آزاد احاطه شده‌است.

  چین با جمعیتی حدود 1.3 میلیارد نفر پرجمعیت ترین کشور دنیا به شمار می آید. پایتخت این کشور شهر پکن است.

  این کشور آب و هوای متنوعی دارد ازجمله مناطق گرمسیر و بارانی در جنوب و مناطق سردسیر در شمال را شامل می شود. این کشور همچنین مناظر طبیعی و دیدنی بسیاری دارد؛ ازجمله استپ‌های جنگلی و بیابان‌هایی چون گبی و تکله‌مکان در ناحیه خشک شمالی نزدیک به مغولستان و سیبری روسیه و جنگل‌های زیرگرمسیری در سرزمین‌های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام ، لائوس و برمه.

   

  نژاد و زبان مردم چین

   

  پنج نژاد به نام های "هن"،  "مون"، "جان"، "خواری"، "من" در بین مردم چین وجود دارد که اصلی ترین اینها همان "هن" می باشد.

  زبان رسمی مردم چین گویش استاندارد زبان ماندارین است و حدود 70 درصد از مردم چین با گویش های مختلف زبان ماندارین صحبت می کنند.

  خط چینی ها خطی تصویری یعنی در حد نقش و نقاشی است . خط چینی یک نوع نقاشی است زیرا چینی ها با همان قلمی که خط می نویسند نقاشی هم می کشند. صحبت کردن به زبان چینی از لحاظ لغات و دستور بسیار ساده است چون یک کلمه هم می‌تواند فعل باشد و هم اسم و هم صفت. در واقع این قید زمان و مکان است که گذشته، حال و آینده بودن جملات را مشخص می کند. ولی به دلیل اینکه بیش از پنج هزار کلمه در این زبان وجود دارد، نوشتن آن مشکل است.

   

  فرهنگ و مذهب مردم چین

   

  چین کشوری وسیع با جمعیتی بالغ بر 1میلیارد نفر دارای آداب و رسوم متفاوتی در هر نقطه از جغرافیای خود است.

  کشور چین دارای 56 گروه اقلیت قومی است که گروه «هان»با 900 میلیون نفر بزرگ‌ترین آن هاست. به طور کلی جامعه چینی‌ها گروه محوراست و نسبت به خانواده، مدرسه، گروه کاری یا سرزمین شان، پایبندند.آنان همواره تلاش می کنندکه موجب سرافکندگی کسی نشود و. در همه حال سعی می‌کنند رفتار شایسته ای داشته باشند آنها در مواردی که منافع گروه یا کشورشان در خطر باشد مردمی فداکارند. در جمعی اگر کسی حرف نادرستی بگوید سکوت می‌کنند تا آبرویش در جمع حفظ شود

  در گفت‌وگوها ابتدا از فرد سالخورده تر شروع می‌کنند. در برخورد با خارجی‌ها معمولاً دست می‌دهند. توجه داشته باشید که در گفت و گو با آنها به صورتشان خیلی نگاه نکنید زیرا اغلب چینی‌ها در هنگام احوالپرسی به زمین نگاه می‌کنند . آنها را با نام خانوادگی ‌شان صدا بزنید خودشان هروقت اجازه دادند آنها را با اسم کوچک صدا کنید. چینی ها معمولا شوخ طبع اند و میان دوستان صمیمی شان به خود می‌خندند

  برخلاف ذهنیت ساکنان دیگر که چین را کشوری کمونیستی می‌دانند خوب است بدانید که هرچند افکار کمونیستی در این کشور تاثیراتی را داشته است اما در چند دهه اخیر چینی ها به دیگر مذاهب تمایل نشان دادند با وجود آزاد بودن مذهب در چین عموما پنج دین در این کشور رایج است که به ترتیب بودایی، تائوئیسم، اسلام، کاتولیک و پروتستان هستند. حدود25 درصد چینی ها پیرو تائوئیسم و کنفوسیوس و دیگر ادیان سنتی هستند. کنفوسیوس بر اساس رفتار و اخلاق انسان‌ها و بر تعهد مردم نسبت به یکدیگر تأکید دارد

  با توجه به تاریخچه معنوی و عرفانی چین،هنر این کشور نیز تحت تاثیر همین تاریخچه شکل گرفته است که در ظاهر مجسمه های این کشورنیز کاملا مشهود است

  جالب توجه است که چینی‌ها به جای پذیرایی مهمان در خانه ی خود،مایل به پذیرایی آنان در اماکن عمومی هستند . پس اگر شما را به خانه خود دعوت کردند بدانید که سعادت بزرگی پیدا کردید و سعی کنید حتما در آن شرکت کنید در غیر اینصورت از آنان دلجویی تا موجب رنجش خاطر نشود.

  توجه کنید که اگر مهمان شان شدید اول شما باید غذا را شروع کنید و معمولا برای مهمان جای مخصوصی سر میز غذا تعیین می کنند که باید صبر کنید که به شما بگویند.

   

  The Pulpit Rock
  مذهب مردم چین

   

  اقتصاد

   

  کشور چین با دارا بودن 20 درصد از جمعیت جهان نقش بسزایی در اقتصاد جهانی دارد به طوری که این کشور را به دومین اقتصاد و یا حتی برترین اقتصاد جهان تبدیل کرده است.

  واحد پولی چین یوان (Yuan)  نام دارد و در بازار جهانی با نماد (CNY) شناخته می‌شود. رنمینبی (RMB) نماد دیگری است که برای پول چین استفاده می‌شود، اما تفاوتی میان رنمینبی و یوان وجود دارد، در واقع فرق میان یوان و رنمینبی مانند فرق بین پوند و استرلینگ در انگلستان است. به بیان دیگر یوان یکای شمارش ارز کشور چین و رنمینبی ارز واقعی این کشور است.

  هر یوان در چین به 10 جیائو (Jiao) و هر جیائو خود به 10 فن (Fen) تقسیم می‌شود.

  کوچکترین واحد پولی مورد استفاده در چین سکه‌های یک فنی هستند، و به ترتیب سکه‌های 2 و 5 فنی، 1، 2 و 5 جیائو و 1 یوانی نیز در این کشور ضرب می‌گردند. همچنین اسکناس های 1 و 5 جیائو و 1، 5، 10، 20، 50 و 100 یوانی  چاپ می‌شوند.

  نرخ برابری هر دلار آمریکا به یوان چین 1 به 6.5 است، هر یورو 7.8 یوان و هر پوند انگلیس 8.6 یوان ارزش دارد.

   

  جاذبه های گردشگری چین

   

  پکن که پایتخت چین است از فرهنگ و تمدنی تاریخی برخوردار است و یکی از مکان هایی است که در سفر خود به این کشور هرگز از دست ندهید، دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه، قلعه تابستانی و جاذبه های دیگر.

  نمونه‌هایی از این جاذبه ها را به اختصار معرفی می کنیم.

   

  دیوار بزرگ چین

  یکی از مهم ترین جاذبه ها در چین همین دیوار بزرگ چین است که شهرت بسیاری دارد و این دیوار مربوط به زمان سلسله مینگ است که قسمت شمالی چین شامل 9 استان، شهر و ناحیه خود‌مختار را در برگرفته است و حدود 1700 کیلومتر طول دارد.

   

  The Pulpit Rock
  دیوار بزرگ چین


  آرامگاه یا معبد مینگ

   

  این آرامگاه به خاطر شرایطی که دارد یکی از معروف ترین معابد در دنیا است. این معبد دارای 13 آرامگاه از پادشاهان دوران سلسله مینگ است و بزرگترین آرامگاه متعلق به معبد چانگ لینگ و کوچکترین مربوط به معبد یونگ است.  این آرامگاه در شمال غربی شهر پکن قرار دارد

   

  شهر ممنوعه

  این نیز یکی دیگر از جاذبه های چین است که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. نام این شهر به این خاطر ممنوعه نامیده شده که افرادی غیر از خاندان امپراطور اجازه ورود به اینجا را نداشتند. با توجه به اینکه اژدها در میان مردم چین از احترام ویژه ای برخوردار است، در اطراف این شهر نیز مجسمه و نمادهایی از اژدها وجود دارد.

   

  The Pulpit Rock
  نمایی از شهر ممنوعه

   

  جنگل سنگ

  جنگل سنگ 350 کیلومتر مربع مساحت دارد. صخره‌ها و سنگ‌ها  به صورت بسیار خارق العاده ای همانند درختان سر به فلک کشیده هستند برای همین به آن جنگل سنگی می‌گویند. طبق نظریه دانشمندان قدمت این سنگ‌ها به 270 میلیون سال پیس برمی گردد. این صخره‌ها اشکال زیبایی مانند حیوانات، چهره انسان‌ها، گیاهان به خودشان گرفتند. زیباترین آن‌ها سنگ آشیماست که افسانه‌هایی برای آن گفته شده. حتما به تماشای این جنگل زیبا بپردازید که یکی از جاذبه‌های جذاب این کشور پهناور است.

  The Pulpit Rock
  جنگل سنگ
  کلمات کلیدی
  چین - قاره آسیا - زبان چینی - زبان ماندارین -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران