آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان اسپانیولی

 • یادگیری زبان اسپانیولی

  تاریخ : ۹۷/۰۵/۱۰

  از آنجایی که این زبان ریشه لاتین دارد یادگیری این زبان برای کسانی که با زبان ایتالیایی و فرانسوی و ... آشنایی دارند راحت تر است.


  زبان اسپانیایی

   

  از آنجایی که این زبان ریشه لاتین دارد یادگیری این زبان برای کسانی که با زبان ایتالیایی و فرانسوی و ... آشنایی دارند راحتتر است. زبان اسپانیایی همانند دیگر زبان ها کلمات زیادی را دارد که از زبان های دیگر مثل انگلیسی گرفته است بنابر این برای یادگیری سریع تر این زبان میتوان این کلمات مشترک را پیدا کرده و از آنها استفاده کرد. از آنجایی که لحن صحبت کردن اسپانیایی ها بسیار سریع است دیدن فیلم هایی به این زبان میتواند روشی مناسب برای پیشرفت در یادگیری این زبان باشد.

   

  پیشینه

   

  زبان اسپانیایی (اسپانیولی یا کاستیلی) یکی از زبان های هندو اروپایی است که از زبان لاتین مشتق شده است. این زبان تحت تاثیر تحولاتی به وجود آمده است. قبل از میلاد مسیح کوچ نشینان کلتی و بومیان ایبرو به زبان کلت_ایبرو صحبت میکردند و با حمله کارتاژی ها به شبه جزیره ایبرو , لغات کارتاژی را در این منطقه گسترش دادند. با حمله رومیان به این منطقه و پیروزی رومیان , آنها زبان لاتین را به مردم آموزش دادند بدین شکل زبان جدیدی که شامل زبان های لاتین , کارتاژی و کلت_ایبرو بود به وجود آمد. با حمله اعراب به اسپانیا و انتخاب شهر کوردوبا به عنوان پایتخت خود این شهر تبدیل به مرکز تمدن اسلامی شد و کلمات بسیاری با منشا عربی به این زبان اضافه شد.

   

  The Pulpit Rock
  آموزش زبان اسپانیولی

   

  ویژگی های گرامری این زبان

   

  اسم ها در زبان اسپانیایی به دو بخش مذکر و مونث تقسیم میشوند. برای جمع بستن اسامی که حرف آخر آنها جز حروف صدادار ( a , e , i , o , u) است از s و برای جمع بستن کلماتی که به حروف بیصدا ختم میشوند از es استفاده میکنیم. در این زبان برای اشاره به چیزهای ناشناس از حرف تعریف نامعین (مذکر)un و (مونث)una استفاده میشود و برای اشاره به چیزهایی شناخته شده از حروف معین (مذکر)el و (مونث)la استفاده میشود.

  زبان اسپانیایی از 27 حرف تشکیل میشود که عبارتند از :

  حروف الفبا

  تلفظ حروف الفبا

  A

  a

  B

  be

  C

  ce

  D

  de

  E

  e

  F

  efe

  G

  ge

  H

  hache

  I

  i

  J

  jote

  K

  ka

  L

  ele

  M

  eme

  N

  ene

  Ñ

  eñe

  O

  o

  P

  pe

  Q

  cu

  R

  ere

  S

  ese

  T

  te

  U

  u

  V

  uve

  W

  uve doble

  X

  equis

  Y

  ye

  Z

  zeta

   

  حروف صدا دار در زبان اسپانیایی با ‘)) مشخص میشوند.

  زبان اسپانیایی و انگلیسی با وجود تفاوت هایی که دارند بسیار شبیه به هم هستند و بسیاری لغت مشترک دارند از این رو یادگیری این زبان برای کسانی که به زبان انگلیسی آشنا هستند راحت است و یادگیری این زبان باعث میشود درک زبانهای دیگری که ریشه رومانیایی دارند راحت تر شود.

   

  چه کشورها و مناطقی به زبان اسپانیایی صحبت میکنند؟

   

  کشور هایی که اسپانیایی زبان ملی آنها است عبارتند از : کلمبیا, اسپانیا, پرو, ونزوئلا, اکوادور, گواتمالا, کوبا, بولیوی, هندوراس, السالوادور, پاراگوئه, کاستاریکا, پاناما, گینه استوایی, پورتوریکو, مکزیک, آرژانتین, شیلی, جمهوری دومینیکین, نیکاراگوئه, اورگوئه, جنوبگان آرژانتین و قلمرو جنوبگان شیلی.

   

  چه آموزشگاه هایی زبان اسپانیایی تدریس می شود؟

   

  1. آموزشگاه سویگل زبان
  2. آموزشگاه زبان البرز 
  3. آموزشگاه زبان ایران کمبریج 
  4. موسسه زبان بین المللی ایرانیان 

   

   

  آزمون های مهم زبان اسپانیولی چیست؟

   

  آزمون DELE یک آزمون برای سنجش مسلط بودن به زبان اسپانیایی است. این آزمون تاریخ انقضا ندارد و دارای 6 سطح (A1 , A2 , B1 , B2 , C1 , C2) است  و هر فرد برای قبولی در این آزمون ها باید نمره بالا 60 کسب کند. در این آزمون مهارت های درک مطلب , نوشتن , گفتار  و شنیدار مورد بررسی قرار میگیرد.

  آزمون CELAدارای سه سطح (مبتدی , متوسط و پیشرفته) است و هر فرد برای قبولی باید نمره بالاتر از 63 را کسب کند. این آزمون نیز 4 مهارت آزمون قبل را در بر میگیرد.

  آزمون CELUبیشتر مورد توجه کسانی است که قصد دارند در آرژانتین ادامه تحصیل دهند. این آزمون در دو سطح برگذار میشود.

   

  منابع مهم زبان اسپانیولی چیست؟

   

  کتاب Prisma: تاکید روی یادگیری مهارت های شنیدن و گفتن و درک مطلب و نوشتن دارد و در 5 سطح نوشته شده است. موضوع این کتاب نو و با توجه فرهنگ اسپانیا است.

  کتاب Rapido: این کتاب صحبت های محاوره ای به همراه قواعد زبان اسپانیایی به صورت قدم به قدم به دو زبان فارسی و اسپانیایی قرار گرفته است و یک کتاب مناسب برای یادگیری این زبان برای هر فرد میباشد.


  کلمات کلیدی
  زبان اسپانیولی - یادگیری زبان دوم - آموزش زبان اسپانیایی - اسپانیایی -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران