آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان ترکی استانبولی

 • یادگیری زبان ترکی استانبولی

  تاریخ : ۹۷/۰۵/۱۱

  از آنجایی که زبان ترکی استانبولی  زبانی منظم و با قاعده و قابل فهم است و ریشه در زبان فارسی دارد یادگیری آن برای فارسی زبانان کار پیچیده و دشواری نیست. 


  ترکی استانبولی

   

  از آنجایی که زبان ترکی استانبولی  زبانی منظم و با قاعده و قابل فهم است و ریشه در زبان فارسی دارد یادگیری آن برای فارسی زبانان کار پیچیده و دشواری نیست. این زبان دارای افعال بسیاری است و مانند زبان انگلیسی و فارسی نیست که یک فعل در جاهای مختلف معانی مختلف داشته باشد بلکه هر فعل معنی خاص دارد و برای هر عمل فعل مجزا وجود دارد بنابراین بهترین روش برای یادگیری این زبان یادگیری بیشتر لغات است. در این زبان جنسیت وجود ندارد و پیچیده ترین بخش زبان ترکی مربوط به پسوند ها است اما با تمرین و یادگیری منطق استفاده از پسوند ها یادگیری این بخش نیز آسان میشود.

   

  پیشینه

   

  زبان ترکی از خانواده زبان اغوز است که توسط سلجوقیان به وجود آمده است. زبان ترکی استانبولی در طی سال ها تحت تاثیر زبانهای دیگر تغییراتی را داشته است و تاثیر زیادی را از زبان عربی , فارسی و فرانسوی گرفته است. الفبا این زبان در ابتدا الفبای عربی بوده است اما بعد از به وجود آمدن جمهوری در ترکیه آتاتورک دستور به تغییر الفبای عربی به الفبای لاتین را داد.

   

  The Pulpit Rock
  زبان ترکی استانبولی  ویژگی های گرامری این زبان

   

  اسامی در زبان ترکی استانبولی جنسیت ندارند و اگر جنسیت آنها مشخص نشود نمیتوان مذکر یا مونث بودن آنها را تشخیص داد و برای جمع بستن اسامی در این زبان میتوان از ler , lar در انتهای کلمات استفاده کرد. اسامی در این زبان یکی از سه شکل ساده , مشتق و یا مرکب هستند و اسامی از نطر معنا به 5 دسته (عام , خاص , ذات , معنی و جمع ) تقسیم میشوند.

  مصدر افعال در این زبان با اضافه کردن mek و   mak ساخته میشود و اگر k راحذف کنیم فعل نهی و اگر mek و mak را حذف کنیم فعل امر ایجاد میشود.

  الفبای این زبان از 29 حرف تشکیل میشود که عبارتند از : A , B , C , Ç , D , E , F , G , Ğ , H , I , İ , J , K , L , M , N , O , Ö , P , R , S , Ş , T , U ,  , V , Y , Z

   

  چه مناطقی به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند؟

   

  مناطقی که ترکی استانبولی رایج است عبارتند از : ترکیه , قبرس شمالی و بخش هایی از بلغارستان , عراق , یونان , مقدونیه ,کوزوو , البانی و بخش هایی از غرب اروپا.

   

  چه آموزشگاه هایی زبان ترکی استانبولی تدریس می شود؟

   

  1. آموزشگاه سویگل زبان

  2. آموزشگاه زبان ایرانمهر   

  3. موسسه گاما  

  4. مهد تدبیر 

  5. موسسه کیش ایر    

   

   

   

  آزمون های مهم زبان ترکی استانبولی چیست؟

   

  این زبان دارای دو آزمون TOMER  و YOS (جنبه سنجش هوش را دارد) است که در آزمون تومر مهارت های شنیداری ,گرامری , درک مطلب و خواندن , مکالمه و نوشتاری فذدی که آزمون میدهد سنجیده میشود و دارای سطح بندی های مختلفی (A1 , B1 , C1) است و هر فرد برای شرکت در دانشگاه های ترکیه باید سطح C1 را کسب کند. این آزمون منقضی نمیشود و همواره مورد تایید ترکیه میباشد.

   

  منابع و کتاب ها

   

  کتاب آموزش زبان ترکی Yeni Hitit :  این کتاب دارای 3 جلد است و برای افراد مبتدی که آشنایی به این زبان ندارند و کسانی که قصد زندگی در ترکیه و یا شرکت در دانشگاه های این کشور و شرکت در آزمون تومر را دارند منبع لازم و مناسبی است.

  کتاب آموزش زبان ترکی The Delights of Learning Turkish : این کتاب در یک جلد نوشته شده است و سعی دارد از طریق  روش های سرگرم کننده این زبان را به مبتدیان آموزش دهد. این کتاب برای افرادی قصد سفر به ترکیه را دارند مناسب است.

  کتاب Teach yourself Turkish : این کتاب در سه جلد تالیف شده است. در این کتاب هر درس به موضوعی خاص و کاربردی پرداخته است و گرامر مرطبت با آن در هر درس توضیح داده شده است.


  کلمات کلیدی
  زبان ترکی استانبولی - آموزش زبان ترکی - کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی - آموزشگاه زبان ترکی استانبولی -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران