آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان روسی

 • یادگیری زبان روسی

  تاریخ : ۹۷/۰۵/۱۱

  این زبان یکی از زبان های شناخته شده سازمان ملل است و به دلیل پیشرفت بسیار زیاد روسیه در بخش هوا فضا , یادگیری زبان روسی برای دوست داران این رشته بسیار اهمیت دارد و در واقع فضانوردان به این زبان با هم صحبت می کنند.


  زبان روسی

   

  این زبان یکی از زبان های شناخته شده سازمان ملل است و به دلیل پیشرفت بسیار زیاد روسیه در بخش هوا فضا , یادگیری زبان روسی برای دوست داران این رشته بسیار اهمیت دارد و در واقع فضانوردان به این زبان با هم صحبت میکنند. زبان روسی از نظر کلمات شباهت بسیاری به زبان انگلیسی دارد بنابراین یادگیری این زبان برای کسانی که اشنایی به زبان انگلیسی دارند کار آسانتری است. به طور کلی زبان چینی جز زبان های سخت است ولی با یادگیری موارد استسنا گرامری میتوان به راحتری و در مدت کم به گرامر این زبان مسلط شد.

   

  پیشینه

   

  این زبان از خانواده زبان های هندو اروپایی و جز زبان های اسلاوی است و شباهت بسیاری به زبان بالتیکی دارد. الفبای طبان روسی از الفبای سیریلیک به وجود آمده است و این زبان هشتمین زبانی است که بیشترین متکلمین را دارد.

   

  The Pulpit Rock
  آموزش زبان روسی

   

  ویژگی های گرامری این زبان

   

  تلفظ حروف در این زبان ثابت است و همان گونه که حروف خوانده میشود به همان شکل نیز نوشته میشود و بلعکس. در این زبان میتوان جای کلمات (فاعل , فعل , مفعول و...) را تغییر داد بدون اینکه در معنی آن جمله تغییری ایجاد شود. در زبان روسی مشابه زبان فارسی برای صرف کردن فعل دارای 6 شخص (من , تو , او , ما ,شما و ایشان) به صورت مفرد و جمع  که در بخش مفردات دارای سه جنس (مذکر , مونث و خنثی) است. اسم ها در زبان روسی دارای جنسیت هستند و یادگیری این بخش بیشترین کمک را در یادگیری سریع تر روسی میکند.

  الفبا زبان روسی 33 حرف دارد که عبارتند از: 

  حروف الفبا روسی

  تلفظ

  А

  A

  Б

  B

  В

  V

  Г

  G

  Д

  D

  Е

  Yeh

  Ё

  Yo

  Ж

  Zh

  З

  Z

  И

  Ee

  Й

  Ih

  К

  K

  Л

  L

  М

  M

  Н

  N

  О

  O

  П

  P

  Р

  R

  С

  S

  Т

  T

  У

  U

  Ф

  F

  Х

  X

  Ц

  Tz

  Ч

  Ch

  Ш

  Sh

  Щ

  Shch

  Ъ

  -

  Ы

  Ih

  Ь

  -

  Э

  Eh

  Ю

  Yu

  Я

  Ya

   

  چه کشورهایی به زبان روسی صحبت می کنند؟

   

  در کشورهای بلروس ,قزاقستان , کریمه و قرقیزستان زبان روسی زبان رسمی است یا این حال در کشورهایی مثل اوکراین , گرجستان ,جمهوری آذربایجان , ارمنستان , تاجیکستان , ترکمنستان , اسرائیل و ازبکستان جمعیت زیادی به این زبان صحبت میکنند.

   

  چه آموزشگاه هایی زبان روسی تدریس می شود؟

   

  1. آموزشگاه سویگل زبان

  2. کانون زبان ایران

  3. موسسه فرهنگی هنری آموزشی کیش ایر 

  4. موسسه زبان خارجی برنا 

   

  چه آزمون هایی برای زبان روسی وجود دارد؟

   

  آزمون TORFEL : کسانی قصد تحصیل در کشور روسیه را دارند باید در این آزمون نمره قبولی کسب کنند. این آزمون دارای 5 سطح میباشد که 4 مهات اصلی را مورد سنجش قرار میدهد.

   

  کتاب های مناسب برای یادگیری زبان روسی؟

   

  کتاب Teach yourself Russian: این کتاب موضوعات پایه و اساسی را در غالب چندین درس به سادگی آموزش میدهد. در این کتاب در ابتدای هر درس کلمات جدید و مهم به صورت مصور آموطش داده میشودو سپس گرامر و نکات مهم گفته میشود و در انتهای هر درس تمریناتی برای سنجش افراد قرار گرفته است.

  کتاب آموزش زبان روسی Jili Bili: این کتاب برای تقویت مکالمه افرادی که قصد یادگیری زبان روسی را دارند بسیار مناسب و مفید است.

  کتاب V Puti: این کتاب برای کسانی که قصد تقویت و یادگیری زبان روسی را دارند بسیار مفید است.در این کتاب با استفاده از مگالمات روزمره و پرکاربرد روسی گرامر را توضیح میدهد و با تمرینات گرامری آموزش راتکمیل میکند.


  کلمات کلیدی
  آموزش زبان روسی - کتاب آموزش زبان روسی - آموزشگاه زبان روسی - زبان روسی -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران