آموزش زبان عربی

 • آموزش زبان عربی

  تاریخ : ۹۷/۰۵/۱۱

  این زبان از ریشه سامانی که مربوط به اقوامی است که در گذشته در صحرای عربستان زندگی میکردند و از خانواده زبان های عبری است.


  زبان عربی

   

  زبان عربی به دلیل داشتن جنسیت برای اسم ها و صرف فعل ها به شکل های مختلف با توجه به جنسیت و شمار جمله و ویژگی های گرامری خاص جز زبان های سخت به شمار میرود به همین دلیل در کشورهای عرب زبان زبان های انگلیسی و فرانسوی برای تعاملات تجاری و سیاسی و... رواج دارد.

   

  پیشینه

   

  این زبان از ریشه سامانی که مربوط به اقوامی است که در گذشته در صحرای عربستان زندگی میکردند و از خانواده زبان های عبری است. این زبان جز زبان های رسمی سازمان ملل است. زبان عربی پس از ظهور اسلام تغییرات بسیاری داشت و کتابت از این زمان رواج یافت.

   

  ویژگی های گرامری این زبان

   

  در این زبان افعال به صورت مفرد , مثنی و جمع و در غالب غایب یا مخاطب در زمان گذشته و حال صرف میشوند. برای ساخت افعال آینده به ابتدای افعال حال س یا سوف اضافه میشود. کلمات در این زبان دارای جنسیت مذکر یا مونث هستند. در این زمان مکان قرار گرفتن موصوف و مضاف الیه برعکس زبان فارسی است و موصوف بعد از صفت و مضاف الیه بعد از مضاف قرار میگیرد.

  الفبای زبان عربی شامل 28 حرف میباشد که عبارتند از:

  الف , ب , ت , ث , ج , ح , خ , د , ذ , ر , ز , س , ش , ص , ض , ط , ظ , ع , غ , ف , ق , ک , ل , م , ن , و , ه , ی

   

  The Pulpit Rock
  آموزش زبان عربی   

  چه کشورهایی به زبان عربی صحبت می کنند؟

   

  کشورهایی که زبان رسمی آنها زبان عربی است عبارتند از :

  عربستان سعودی , اردن , لبنان , سوریه , عراق , قطر , بحرین , امارات , یمن , عمان , لیبی , تونس , کویت , مصر , الجزایر , مراکش , کومور , جیبوتی , سومالی , سودان , موریتانی , صحرای غربی و فلسطین

   

  چه آموزشگاه هایی زبان عربی تدریس می شود؟

   

  1. آموزشگاه سویگل زبان

  2. موسسه کانون زبان ایران   

  3. آموزشگاه زبان ایران آکسفرد  

   

  چه آزمون هایی برای زبان عربی وجود دارد؟

   

  با وجود اینکه همواره افرادی وجود دارند که قصد مهاجرت و تحصیل در کشور های عرب زبان را دارند اما هنوز آزمونی برای دریافت مدرک بین المللی در این زبان وجود ندارد.

   

  منابع مناسب یادگیری زبان عربی؟

   

  کتاب آموزش اصطلاحات پرکاربرد عربی (تعلم الفارسیه) : این کتاب در اصل برای عرب زبان هایی است که قصد یادگیری فارسی را دارند اما با توجه به اصطلاحات مفیدی که در این کتاب وجود دارد این کتاب به فارسی زبانانی که قصد یادگیری زبان عربی یا سفر به کشور های عرب زبان را دارند نیز توصیه میشود.

  کتاب آموزش مکالمه زبان عربی (الکتاب الاساسی): کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه بین المللی سودان را دارند به دلیل اینکه همه دروس این دانشگاه به زبان عربی تدریس میشود باید ابتدا زبان عربی را بیاموزند و این کتاب توسط دانشگاه سودان برای زبان آموزان عربی نوشته شده است.

  کتاب آموزش مکالمه زبان عربی (دانشگاه ام القری عربستان): این کتاب را روش های جدید مکالمه زبان عربی را آموزش میدهد. این کتاب برای آموزش زبان عربی به گسانی گه قصد تحصیل در کشور های عرب زبان را داند بسیار مفید است. اینکتاب دارای یک کتاب تمرین نیز می باشد که باعث یادگیری سریع تر با تمرین و ممارست می شود.

   


  کلمات کلیدی
  زبان عربی - آموزشگاه زبان عربی - کتاب آموزش زبان عربی - آموزش زبان عربی -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران