آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان هندی

 • یادگیری زبان هندی

  تاریخ : ۹۷/۰۵/۱۴

  زبان هندی

   

  از آنجایی که زبان هندی و ایرانی از یک خانواده هستند کلماتی با ریشه و معنی مشابه در این دو زبان وجود دارد و از آنجایی که هندوستان جز مستعمرات انگلستان بوده است کلمات مشابه زیادی نیز از زبان انگلیسی دارد بنابراین یادگیری این زبان کار دشواری نیست به خصوص برای کسانی که به زبان انگلیسی آشنایی دارند.

   

  پیشینه

   

  زبان هندی ازخانواده زبان های هندو اروپایی است. زبان هندی و زبان فارسی از شاخه زبان های آریایی هستند. زبان هندی و ایرانی در گذشته به خاطر ورود کتاب هایی از هند به ایران با هم ارتباط داشته اند و بعدها نیز به خاطر تسلط مسلمانان ایرانی بر هندوستان ارتباط این دو زبان بیشتر شد تا جایی که در یک دوره زمانی قبل از سلطه انگلیس بر هند زبان فارسی یکی از زبان های رسمی هند بود.

   

  ویژگی های گرامری این زبان

   

  در این زبان برای اینکه مالکیت خودمان بر چیزی را بیان کنیم از Mera، Meri و Mere استفاده میکنیم. گرامر زبان هندی بسیار شبیه به زبان فارسی است و در ساخت جملات نبز فعل در انتهای جمله قرار میگیرد.

  الفبای زبان هندی شامل 50 حرف میباشد که عبارتند از:

   

  The Pulpit Rock

   

  چه کشورهایی به زبان هندی صحبت می کنند؟

   

  یکی از 22 زبان رسمی مردم هندوستان , زبان هندی است. دیگر زبان های رسمی این کشور عبارتند از : اردو، آسامی، اوریا، بنگالی، بودو، پنجابی، تلوگو، تامیلی، دوگری، سانتالی، سانسکریت، سندی، گجراتی، کنکانی، کشمیری، کانادا، مالایالم، میتی، مایتیلی، مراتی و نپالی

   

  چه آموزشگاه هایی زبان هندی تدریس می شود؟

   

  1. آموزشگاه سویگل زبان

  3. آموزشگاه زبان ایران کمبریج   

  4. موسسه زبان آموزان پیشرو    

   

  منابع مناسب برای یادگیری زبان هندی

   

  کتاب هندی برای سفر: این کتاب به زبان ساده و پایه به آموزش زبان هندی میپردازد و برای کسانی که قصد سفر به هندوستان را دارند بسیار مناسب است. این کتاب ماکالمات پرکاربرد و اصطلاحات را به زبان هندی و فارسی آموزش میدهد.

   

  کتاب و فایل های صوتی آموزش زبان هندی به شیوه Pimsleur Hindi: این کتاب با مکالمات پرکاربرد و مهم به آموزش زبان هندی میپردازد. این کتاب برای کسانی که قصد سفر یا مهاجرت و تحصیل در هند را دارند مناسب است.


  کلمات کلیدی
  زبان هندی - آموزش زبان هندی - منابع آموزش زبان هندی - آموزشگاه زبان هندی -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران