آموزش زبان انگلیسی

آمادگی برای آزمون آیلتس

 • آمادگی برای آزمون آیلتس

  تاریخ : ۹۴/۰۹/۱۰

   

  'آیلتس (به انگلیسی: IELTS) که برگرفته از سرواژگان (International English Language Testing System) به معنایسامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است، یکی از باارزش‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی هم اکنون است که در سراسر جهان برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده است و از این نظر در برابر تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون به دست دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.


   

  سویگل زبان به منظور آمادگی برای هر یک از بخشهای آزمون آیلتس دوره های زیر را پیشنهاد می نماید:

   

  Listening و Speaking:

   

  A. دوره فقط مکالمه مقدماتی: این دوره آموزشی تاکید بر آموزش لغات، صفات و افعال پرکاربرد در زبان انگلیسی دارد. دوره فقط مکالمه مقدماتی با استفاده از روشهای منحصر به فرد خود زبان آموز را قادر می سازد به آسانی صدها لغت، صفت و افعال پرکاربرد را به شیوه درست فراگیرد. شیوه ای که در این دوره به کار گرفته می شود پایه ای برای دوره های آموزشی بعدی است که اگر زبان آموز آنرا به درستی پشت سر نگذارد، در دوره های بعدی موفق نخواهد شد.

   

  B. دوره فقط مکالمه موضوعی: در این دوره آموزشی در هر درس یک مکالمه موضوعی را انتخاب کرده و به زبان آموز کمک می شود تا بتواند برای اهداف و موضوعات مختلف حدود ده جمله کاربردی را فرا گیرد. به عنوان مثال به منظور تشکر و قدردانی، درخواست و دریافت اطلاعات از دیگران، عذرخواهی و موضوعات مختلف درسهایی تعریف شده اند که زبان آموز با یادگیری آنها اولین گامهای یک مکالمه طبیعی را بر می دارد.

   

  C. دوره فقط مکالمه محیطی: در این دوره آموزشی برای محیط های مختلف مانند رستوران، تاکسی، بانک، دانشگاه و محیطهای دیگر که ممکن است زبان آموز با آنها برخورد کند را در درسهای مختلف در نظر گرفته و جملات کاربردی محیطهای مختلف را به زبان آموز منتقل می کنیم. در این دوره زبان آموز فرامیگیرد چگونه آموخته های خود در دو دوره آموزشی قبلی را به کار گرفته و به صورت روان و طبیعی مکالمه کند.

   

  D. دوره فقط مکالمه تکمیلی: پس از آنکه زبان آموز توانست در محیطهای مختلف به آسانی با دیگران مکالمه کند، حال نوبت به آمادگی برای آزمونهای استاندارد مانند آیلتس و تافل می رسد. در آزمونهای استاندارد دو مهارت لیستنینگ و اسپیکینگ مورد آزمایش قرار می گیرند که در بخش دوره فقط مکالمه تکمیلی با صد درس مختلف به ارتقا مهارت شنیدن و صحبت کردن زبان آموزان به زبان انگلیسی می پردازیم.

   

  Reading:


  E. دوره گسترش دامنه لغت و تلفظ صحیح : به منظور ارتقاء مهارت خواندن و درک مطلب زبان انگلیسی در این دوره اقدام به افزایش دامنه لغات زبان آموزان می نماییم. در 6 درس و در هر درس 724 لغت زبان انگلیسی با معنی فارسی و همچنین ارائه چند جمله انگلیسی شامل آن کلمه باعث می شود دامنه لغات زبان آموز به سرعت افزایش یاید.

   

  F. دوره گسترش دامنه لغات تکمیلی: در این دوره نیز همانند دوره قبل دامنه لغات زبان آموز گسترش یافته و تا نزدیک به 10 هزار لغت به زبان آموز ارائه می شود.

   

  G. دوره درک مطلب مقدماتی: پس از آنکه دامنه لغات زبان آموز تا حد قابل توجهی گسترش یافت، مهارت زبان آموز با تستهای چند گزینه ای به چالش کشیده شده و زبان آموز برای آزمونهای استاندارد بین المللی آماده می شود.

   

  H. دوره درک مطلب تکمیلی: هدف نهایی یادگیری لغات زبان انگلیسی خواندن و درک مطالب انگلیسی است. دوره درک مطلب تکمیلی با هدف آموزش روشها و تکنیکهای درک مطلب، تستهای درک مطلب آزمونهای استاندارد مانند آیلتس و تافل را عرضه می کند.


  Writing:


  I. دوره گرامر زبان انگلیسی مقدماتی: اگر چه در دوره های فقط مکالمه تمامی دروس بر اساس گرامر و دستور زبان انگلیسی به زبان آموز ارائه شده است، در این دوره سعی می شود به صورت متمرکز بر آموزش گرامر زبان انگلیسی کار را ادامه داده و او را در به کارگیری جملات و عبارات بر اساس دستور زبان انگلیسی به سطح بالاتری برسانیم.

   

  J. دوره گرامر زبان انگلیسی تکمیلی: دوره آموزشی گرامر زبان انگلیسی تکمیلی به نکات و موارد پیشرفته تر دستور زبان انگلیسی می پردازد. دوره های آموزش گرامر زبان انگلیسی با ارائه تستهای چند گزینه ای زبان آموز را برای آزمونهای زبان مانند آیلتس و تافل و کنکورهای مختلف آماده می کنند.

   

   K. دوره مهارت نوشتن مقدماتی: کسانی که بتوانند دوره های گذشته را با موفقیت پشت سر بگذارند، با بهره مندی از این دوره می توانند دانسته های خود را به صورت صحیح نوشته و اطلاعات خود را در متون انگلیسی به دیگران انتقال دهند.

   

  L. دوره مهارت نوشتن تکمیلی: نوشتن مقالات علمی و پژوهشی مهارتی ویژه است که زبان آموزان می توانند در آخرین گام از دوره های آموزشی سویگل زبان بیاموزند.


  معرفی آزمون آیلتس


  'آیلتس (به انگلیسی: IELTS) که برگرفته از سرواژگان (International English Language Testing System) به معنایسامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است، یکی از باارزش‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی هم اکنون است که در سراسر جهان برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده است و از این نظر در برابر تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون به دست دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

   

  آزمون آیلتس


  نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود که نمرهٔ قبولی برای آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. دانشگاه کمبریج،دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد آیلتس با حداقل سطح ۷ را می‌پذیرند.

  آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده‌است. کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک و عمومی است که گونهٔ آکادمیک مشکل تر بوده و همین آزمون است که برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد.

  IELTS معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند. امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی Writing،Reading،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاه‌ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد. شرکت کنندگان در امتحان IELTS به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند. نمرهٔ هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمرهٔ کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می‌شود.

  هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره‌ای را مشخص می‌کند و اکثر آنها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را می‌خواهند بطوریکه نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد). به عنوان مثالی دیگر، برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا کسب نمایید، باید در هر چهار قسمت امتحان IELTS حداقل نمره ۷ بگیرید.

  در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ خواهید داد. تاریخ و ساعت برگزاری قسمت Speaking در روز امتحان به شرکت کنندگان اعلام می‌شود و معمولاً امتحان Speaking از عصر روز امتحان شروع شده و بمدت ۵ روز ادامه می‌یابد. تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنویس یا خودکار را در هیچ مرحله‌ای از امتحان کتبی ندارند.

  نتایج امتحان IELTS دو هفته پس از پایان یافتن آزمون Speaking اعلام خواهد شد و کارنامه فقط به شخص امتحان دهنده داده می‌شود و از طریق تلفن، فکس و یا email قابل دریافت نیست.

  تا ۵ کارنامه برای دانشگاه‌ها و موسسات مورد درخواست شما بصورت رایگان توسط دفاتر برگزار کننده امتحان ارسال می‌گردد، بشرطی که از تاریخ امتحان شما بیشتر از یک ماه نگذشته باشد. اگر بیشتر از یک ماه از تاریخ امتحانتان سپری شود و یا بخواهید بیشتر از ۵ کارنامه برایتان ارسال شود، به ازای هر کارنامه باید مبلغی را بپردازید. اکثر دانشگاه‌ها کارنامه IELTS را که بیشتر از دو سال از تاریخ آن گذشته باشد، قبول ندارند. مسئولیت نوع امتحانی که می‌خواهید در آن شرکت نمائید بر عهده شماست و باید در هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظرتان را در فرم ثبت نام قید کنید.

   

  بخشهای مختلف آزمون IELTS  Listening


  زمان: حدوداً ۳۰ دقیقه

  تعداد سؤال: دفترچه‌ای حاوی چهل سؤال در ۴ بخش

  نوار امتحان Listening فقط یکبار پخش می‌شود.

  قبل از پخش نوار فرصت دارید تا سؤالها را مرور کنید.

  پس از پایان یافتن هر بخش، فرصت دارید تا جوابهای خود را بازبینی نمایید.

  پاسخها باید در دفترچه سوالات نوشته شود.

  با پایان گرفتن نوار ده دقیقه فرصت دارید تا جوابها را از دفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل نمایید.

  دو بخش اول شامل موضوعاتی اجتماعی است و مکالمه بین دو یا چند نفر می‌باشد.

  دو بخش دوم شامل موضوعاتی دانشگاهی است. یک مکالمه حداکثر چهار نفره و یک کنفرانس، تشکیل دهنده این بخشها هستند.

   

  Reading


  General Training Reading


  زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سؤال

  دفترچه حاوی متون که جمعاً ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.

  بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.

  متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.

  بخش اول در مورد امور روزمره اجتماعی است.

  بخش دوم در مورد جزوات آموزشی و احتیاجات رفاهی است.

  بخش سوم شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی است.

   

  Academic Reading


  زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سؤال

  دفترچه حاوی ۳ متن که جمعاً ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.

  بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.

  متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.

  متون جنبه علمی دارند.

  حداقل یکی از سه متن، نوشتاری استدلالی است.

  در صورتی که متن حاوی لغات تخصصی و فنی باشد، واژه نامه‌ای کوتاه نیز همراه آن خواهد آمد.

   

  Writing


  General Training Writing


  زمان: ۶۰ دقیقه

  برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.

  در موضوع اول (Task 1) باید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مسئله یا مشکلی را شرح دهید. نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.

  برای نوشتن نامه می‌توانید یکی از چهار نوع نامه زیر را انتخاب کرده و یک نامه فرضی بنویسید:

  Complaint / Request of information letter شکایت نامه / نامه درخواست اطلاعات

  Job application letter نامه درخواست کار

  Personal letter نامه شخصی

  Formal business letter نامه رسمی اداری

  درموضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

   

  Academic Writing


  زمان: ۶۰ دقیقه

  برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.

  در موضوع اول (Task 1) باید در مورد جدول یا نموداری که به شما داده شده‌است، توضیح دهید. انشاء شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر انشائی کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.

  در موضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

   

  Speaking


  بخش صحبت کردن که زمان ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می‌باشد، یک امتحان بصورت مصاحبه رو در رو می‌باشد و شامل سه بخش است.

  بخش اول ۴ تا ۵ دقیقه بطول می‌انجامد و متقاضی باید به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی، شغل، وضعیت خانوادگی و علایق خود جواب دهد.

  در بخش دوم باید به مدت ۲ دقیقه در مورد موضوعی که به شما داده می‌شود صحبت کنید. قبل از آن یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد موضوع فکر کنید و یادداشت بردارید. پس از پایان ۲ دقیقه، به یک یا دو سؤال در مورد موضوع صحبتتان باید پاسخ دهید. مهم نیست به تمام سوالات روی کارت پاسخ دهید، اما باید بتوانید از آنها استفاده کرده و تا دو دقیقه به صحبت خود ادامه دهید.

  در بخش سوم به مدت ۴ تا ۵ دقیقه با مصاحبه‌کننده صحبت خواهید کرد. محور گفتگوی شما موضوعی است که در بخش دوم به آن پرداخته‌اید.

  یکی از مهمترین عوامل کسب موفقیت و نمره خوب در امتحان IELTS، نحوه مطالعه برای چنین امتحانی است.

   

   

  سطح‌بندی نمرات آزمون آیلتس از ۰ تا ۹


  سطحتوضیح
  ۰ هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ندارد.
  ۱ در اصل هیچ توانایی برای استفاده از زبان بیش از چند کلمهٴ مجرد ندارد.
  ۲ امکان ارتباط واقعی وجود ندارد مگر برای اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از واژگان مجرد یا قالب‌های کوتاه در موقعیتهای آشنا و برای برطرف کردن نیازهای ابتدایی و فوری. مشکلات زیادی در فهم انگلیسی گفتاری و نوشتاری دارد.
  ۳ فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیتهای خیلی آشنا درک و منتقل کند. توقف‌های مکرر در هنگام ارتباط مشاهده می‌شود.
  ۴ قابلیت‌های ابتدایی محدود است به موقعیتهای آشنا. مشکلات مکرر در فهم و بیان منظور دارد. توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.
  ۵ دارای مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیتها می‌باشد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار وجود دارد. باید توانایی ایجاد ارتباطات اولیه را در حوزهٴ تخصصی خود داشته باشد.
  ۶ علی‌رغم بعضی بی‌دقتی‌ها، عدم تناسب‌ها، و نافهمی‌ها، در کل دارای مهارت مؤثر زبانی است. قادر به استفاده و فهم زبان نسبتاً پیچیده به ویژه در موقعیتهای آشنا می‌باشد.
  ۷ مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست، گرچه با اشتباهات هرازگاهی در دقت، تناسب، و درک زبان همراه‌است. در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و استدلال‌های جزیی نگر را درک کند.
  ۸ مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست و تنها هرازگاهی اشتباهاتی از نظر دقت و تناسب کاربرد مرتکب می‌شود. ممکن است در موقعیتهای ناآشنا فهم کامل زبان صورت نگیرد. از پس مباحثات پیچیده و مشروح به خوبی برمی‌آید.
  ۹ مهارت کاملاً کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.  اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس


  هر داوطلبی می‌تواند اعتراض و عدم رضایت خود نسبت به نتیجهٔ آزمون را به مرکز مربوطه اعلام نماید. بر اساس مقررات آیلتس، داوطلبان می‌بایست اعتراض خود را ضمن تکمیل یک برگه اعتراض به فاصله شش هفته از تاریخ آزمون رسماً اعلام دارد. بواسطهٔ این برگه، داوطلب حق اعتراض برای هر یک از بخش‌ها یا مهارت‌هایی که فکر می‌کند در آن نمره‌ای کمتر از آنچه می‌بایست به وی تعلق گرفته است را خواهد داشت. داوطلب تنها با پرداخت مجدد هزینهٔ آزمون می‌تواند به نتیجهٔ آزمون خود اعتراض نماید که در صورت تأیید و درست بودن اعتراض، این مبلغ به وی عودت داده می‌شود. در غیر اینصورت هیچ بخشی از هزینه قابل استرداد نخواهد بود.

   


  کلمات کلیدی
  آموزش الکترونیک زبان انگلیسی - سن مناسب برای آموزش زبان انگلیسی - یادگیری سریع زبان انگلیسی - آموزش سریع زبان انگلیسی -
  آموزشگاه زبان انگلیسی سويگل - شعبه بابل ميدان کارگر
  تاریخ: ۹۹/۱۱/۰۴
  متن پیام: سلام سویگل برای آزمون آیلتس کلاس برگزار میکنه؟ شرایطش چیه؟ شهریه کلاسها چقدره؟

  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران