آموزش زبان انگلیسی

آمادگی برای آزمون تولیمو

 • آمادگی برای آزمون تولیمو

  تاریخ : ۹۴/۰۹/۱۰


  تولیمو (به انگلیسی: the Test of Language by the Iranian Measurement Organizations) یک آزمون زبان انگلیسی است که در ایران و از طرف سازمان سنجش آموزش کشوربرگزار می‌شود. بیشتر متقاضیان این آزمون را داوطلبان دکتری تشکیل می‌دهند زیرا داشتن نمره زبان (تولیمو، تافل، MCHE یا...) برای قبولی در آزمون دکترا لازم است.


   

  سویگل زبان به منظور آمادگی برای هر یک از بخشهای آزمون تولیمو دوره های زیر را پیشنهاد می نماید:

   

  • بخش شنیداری


  A. دوره فقط مکالمه مقدماتی: این دوره آموزشی تاکید بر آموزش لغات، صفات و افعال پرکاربرد در زبان انگلیسی دارد. دوره فقط مکالمه مقدماتی با استفاده از روشهای منحصر به فرد خود زبان آموز را قادر می سازد به آسانی صدها لغت، صفت و افعال پرکاربرد را به شیوه درست فراگیرد. شیوه ای که در این دوره به کار گرفته می شود پایه ای برای دوره های آموزشی بعدی است که اگر زبان آموز آنرا به درستی پشت سر نگذارد، در دوره های بعدی موفق نخواهد شد.

   

  B. دوره فقط مکالمه موضوعی: در این دوره آموزشی در هر درس یک مکالمه موضوعی را انتخاب کرده و به زبان آموز کمک می شود تا بتواند برای اهداف و موضوعات مختلف حدود ده جمله کاربردی را فرا گیرد. به عنوان مثال به منظور تشکر و قدردانی، درخواست و دریافت اطلاعات از دیگران، عذرخواهی و موضوعات مختلف درسهایی تعریف شده اند که زبان آموز با یادگیری آنها اولین گامهای یک مکالمه طبیعی را بر می دارد.

   

  C. دوره فقط مکالمه محیطی: در این دوره آموزشی برای محیط های مختلف مانند رستوران، تاکسی، بانک، دانشگاه و محیطهای دیگر که ممکن است زبان آموز با آنها برخورد کند را در درسهای مختلف در نظر گرفته و جملات کاربردی محیطهای مختلف را به زبان آموز منتقل می کنیم. در این دوره زبان آموز فرامیگیرد چگونه آموخته های خود در دو دوره آموزشی قبلی را به کار گرفته و به صورت روان و طبیعی مکالمه کند.

   

  D. دوره فقط مکالمه تکمیلی: پس از آنکه زبان آموز توانست در محیطهای مختلف به آسانی با دیگران مکالمه کند، حال نوبت به آمادگی برای آزمونهای استاندارد مانند آیلتس و تافل می رسد. در آزمونهای استاندارد دو مهارت لیستنینگ و اسپیکینگ مورد آزمایش قرار می گیرند که در بخش دوره فقط مکالمه تکمیلی با صد درس مختلف به ارتقا مهارت شنیدن و صحبت کردن زبان آموزان به زبان انگلیسی می پردازیم.

   

  • درک مطلب


  E. دوره گسترش دامنه لغت و تلفظ صحیح : به منظور ارتقاء مهارت خواندن و درک مطلب زبان انگلیسی در این دوره اقدام به افزایش دامنه لغات زبان آموزان می نماییم. در 6 درس و در هر درس 724 لغت زبان انگلیسی با معنی فارسی و همچنین ارائه چند جمله انگلیسی شامل آن کلمه باعث می شود دامنه لغات زبان آموز به سرعت افزایش یاید.

   

  F. دوره گسترش دامنه لغات تکمیلی: در این دوره نیز همانند دوره قبل دامنه لغات زبان آموز گسترش یافته و تا نزدیک به 10 هزار لغت به زبان آموز ارائه می شود.

   

  G. دوره درک مطلب مقدماتی: پس از آنکه دامنه لغات زبان آموز تا حد قابل توجهی گسترش یافت، مهارت زبان آموز با تستهای چند گزینه ای به چالش کشیده شده و زبان آموز برای آزمونهای استاندارد بین المللی آماده می شود.

   

  H. دوره درک مطلب تکمیلی: هدف نهایی یادگیری لغات زبان انگلیسی خواندن و درک مطالب انگلیسی است. دوره درک مطلب تکمیلی با هدف آموزش روشها و تکنیکهای درک مطلب، تستهای درک مطلب آزمونهای استاندارد مانند آیلتس و تافل را عرضه می کند.


  • بخش ساختار و نوشتار زبانی


  I. دوره گرامر زبان انگلیسی مقدماتی: اگر چه در دوره های فقط مکالمه تمامی دروس بر اساس گرامر و دستور زبان انگلیسی به زبان آموز ارائه شده است، در این دوره سعی می شود به صورت متمرکز بر آموزش گرامر زبان انگلیسی کار را ادامه داده و او را در به کارگیری جملات و عبارات بر اساس دستور زبان انگلیسی به سطح بالاتری برسانیم.

   

  J. دوره گرامر زبان انگلیسی تکمیلی: دوره آموزشی گرامر زبان انگلیسی تکمیلی به نکات و موارد پیشرفته تر دستور زبان انگلیسی می پردازد. دوره های آموزش گرامر زبان انگلیسی با ارائه تستهای چند گزینه ای زبان آموز را برای آزمونهای زبان مانند آیلتس و تافل و کنکورهای مختلف آماده می کنند.

   

   K. دوره مهارت نوشتن مقدماتی: کسانی که بتوانند دوره های گذشته را با موفقیت پشت سر بگذارند، با بهره مندی از این دوره می توانند دانسته های خود را به صورت صحیح نوشته و اطلاعات خود را در متون انگلیسی به دیگران انتقال دهند.

   

  L. دوره مهارت نوشتن تکمیلی: نوشتن مقالات علمی و پژوهشی مهارتی ویژه است که زبان آموزان می توانند در آخرین گام از دوره های آموزشی سویگل زبان بیاموزند.  معرفی آزمون تولیمو


  تولیمو (به انگلیسی: the Test of Language by the Iranian Measurement Organizations) یک آزمون زبان انگلیسی است که در ایران و از طرف سازمان سنجش آموزش کشوربرگزار می‌شود. بیشتر متقاضیان این آزمون را داوطلبان دکتری تشکیل می‌دهند زیرا داشتن نمره زبان (تولیمو، تافل، MCHE یا...) برای قبولی در آزمون دکترا لازم است. محدوده نمره تولیمو از ۲۱۷ تا ۶۵۷ می‌باشد. این آزمون شامل ۱۴۰ سؤال چهارگزینه‌ای و یک سؤال در بخش نوشتاری (مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)، ساختار و نوشتار زبانی (۴۰ سؤال و مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)، خواندن و درک مطلب (۵۰ سؤال و مدت پاسخگویی ۵۵ دقیقه) و درک مطلب شفاهی (۵۰ سؤال و مدت پاسخگویی ۳۵ دقیقه) است. نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره کل منظور می‌شود. دامنه نمره کل از ۳۱۰ تا ۶۷۷ است. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و کمتر از ۴۷۹ ضعیف تلقی می‌شود. لازم است ذکر شود که بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می‌باشد که در کنار نمره کل در کارنامه درج می‌شودو محدودهٔ سنی ندارد. برای ثبت‌نام می‌توانید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه فرمایید.

   

  ساختار آزمون


  در جلسه­ آزمون، به هر یک از شرکت­کنندگان، دو دفترچه‌ سؤال داده می‌شود که یک دفترچه، تشریحی (دفترچه‌ شماره ۱) و دفترچه­ دیگر، چندگزینه­ای (دفترچه‌ شماره ۲) خواهد بود. داوطلبان باید پاسخ سؤال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سؤالات چندگزینه­ای را در پاسخنامه مشخص نمایند.

  دفترچه­ شماره­ ۱، یک سؤال تشریحی نوشتاری (writing) است که داوطلب ۳۰ دقیقه فرصت دارد پاسخ را در همان دفترچه سؤال بنویسد.

  دفترچه­ شماره ۲ در این آزمون، حاوی ۱۴۰ سؤال چهارگزینه‌ای است که شامل ساختار و نوشتار زبانی (۴۰ سؤال و مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)، خواندن و درک مطلب (۵۰ سؤال و مدت پاسخگویی ۵۵ دقیقه) و درک مطلب شفاهی با لهجه بریتیش یا امریکایی (۵۰ سؤال و مدت پاسخگویی ۳۵ دقیقه) است. لازم به ذکر است که نمره­ هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره­ کل، منظور می‌شود.

   

   

  عنوان بخش آزمون تعداد سؤالات زمان پاسخ‌دهی
  بخش شنیداری ۵۰ پرسش ۳۵ دقیقه
  بخش ساختار و نوشتار زبانی ۴۰ پرسش ۳۰ دقیقه
  درک مطلب ۵۰ پرسش ۵۵ دقیقه
  کل ۱۴۰ پرسش ۱۲۰ دقیقه

   

   


  کلمات کلیدی
  کلاس مکالمه زبان انگلیسی - آموزش مجازی زبان انگلیسی - آموزش انگلیسی فقط مکالمه - سن مناسب برای زبان دوم -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران