آموزش زبان انگلیسی

اصول چهارگانه سویگل زبان

 • اصول چهارگانه سویگل زبان

  تاریخ : ۹۶/۱۰/۱۷

  اصول چهارگانه سویگل زبان شامل سرعت در یادگیری، کیف در کلاس، محیط رقابتی و محیط مفرح و شاداب و بدون استرس می باشد.


   

  اصول چهارگانه سویگل زبان نمایانگر چهره اولیه و متمایزکننده سویگل زبان در مقایسه با سیستمهای آموزشی دیگر است که به شرح زیر معرفی می گردند.

   

  1- سرعت در آموزش

  سرعت در یادگیری زبان از اهمیت بالایی برای زبان‌آموزان برخوردار است. به عبارت دیگر، زبان‌آموزان انتظار دارند پس از مدت زمان اندکی به نتایج اولیه دست یابند و نهایتا در سریع ترین زمان ممکن به وضعیت دلخواه خود برسند.

  اگر هدف اولیه هر زبان‌آموز را صحبت کردن به زبان جدید تعریف کنیم، سویگل زبان به گونه ای طراحی شده است که از همان جلسه اول زبان‌آموزان بتوانند با تعداد لغات و عبارات اندک صحبت کردن را شروع کنند و در هر جلسه با فراگیری لغات و عبارات جدید به صحبت کردن خود ادامه داده و آن را ارتقاء بخشند. به عبارت دیگر در سویگل زبان زمان مشخصی وجود ندارد که زبان‌آموز ملزم به گذراندن آن زمان باشد و منتظر بماند تا به نتایج اولیه برسد و زبان‌آموز باید در همان جلسه اول به نتایج اولیه دست پیدا کند. از این رو در جلسات مقدماتی سرعت بالایی در فرآیندهای کلاس و یادگیری زبان‌آموزان وجود داشته تا انتظار اولیه زبان‌آموزان تامین گردد.

  از طرف دیگر، سرعت و تنوع یادگیری باعث می شود که زبان‌آموزان توانایی مناسبی برای استفاده از آنچه فراگرفته اند به دست نیاورند. توجه داشته باشید که آموزش فقط یک عبارت یا یک ساختار زبانی در هر جلسه، نهایت منجر به فراگیری 30 عبارت یا ساختار زبانی پس از 30 جلسه کلاس می شود که زبان‌آموز توانایی استفاده و به کار گیری آنچه فرا گرفته است را دارد. از این رو ضمن آنکه سرعت فرایند آموزش در سویگل زبان آنقدر بالاست که زبان‌آموزان از همان جلسه اول شروع به حرف زدن می کنند، مدرسین باید توجه داشته باشند که از تنوع مطالب آموزشی ارائه شده به زبان‌آموزان پرهیز نموده و با تکرار بیشتر و مرور و تمرینها و بازیهای بیشتر سعی داشته باشند آنچه را که زبان‌آموزد به صورت کاربردی و قابل استفاده برای او درآورند. سرعت بالای استفاده از زبان و سرعت پایین در حجم مطالب آموزشی از مهمترین مشخصه های سویگل زبان است.

   

  2- کیف در کلاس

  سویگل زبان در هیچ یک از دوره های آموزشی خود تکلیف یا تمرینی برای زبان‌آموزان در نظر نگرفته است و زبان‌آموزان صرفا فرآیند یادگیری را در کلاس درس تجربه می کنند. از این رو اصل کیف در کلاس به عنوان اصل دوم سویگل زبان تعریف شده و باعث می شود زبان‌آموزان بزرگسال علی رغم مشغله های روزمره و زبان‌آموزان خردسال در ماههای تحصیل در مدرسه بتوانند در هفته فقط سه جلسه یک ساعته را به یادگیری زبان اختصاص داده و از فعالیت روزانه خود باز نمانند.

  علاوه بر این، تکلیف در منزل ممکن است باعث شود زبان‌آموزان به علت عدم انجام تکالیف خود از شرکت در بعضی جلسات کلاس خودداری نمایند که باعث گسستگی فرآیند آموزش و مشکلاتی در یادگیری زبان‌آموز گردد.

   

  3-  محیط رقابتی

  تمامی تکنیک های سویگل زبان در یک محیط رقابتی و هیجان انگیز برای زبان‌آموزان ارائه می‌شود به گونه ای که آنها به شدت به زبان انگلیسی علاقه مند می‌شوند. در همه دوره های آموزشی سویگل زبان مدرسین به گونه ای عمل می کنند که زبان‌آموزان دائما خود را در یک فضای رقابتی حس کرده و نتیجه نهایی این فضای رقابتی باعث می شود زبان‌آموزان به یک شخصیت مبارزه کننده و پیروز برسند. عدم سوال مستقیم از زبان‌آموزان و یک فضای رقابتی سالم که باعث می شود انگیزه مشارکت در کلاس از درون زبان‌آموزان جوشیده و آنها را در مرکز فعالیتهای کلاس قرار دهد از مهمترین ویژگیهای سویگل زبان است که باعث می شود زبان‌آموزان هیچ استرس و حس ناراحتی را در کلاس تجربه نکنند.

   

  4- محیط مفرح و جذاب

  محیطی مفرح و جذاب همراه با بازی های هیجان انگیز از اصول اولیه سویگل زبان است. ساختار کلاسیک کلاسهای درس معمول که زبان‌آموزان در یک فضای منظم و پشت سر هم چیده شده اند و مدرس در مقابل آنان پشت میز خود نشسته و قصد دارد با استفاده از قدرت خود زبان‌آموزان را مجبور به یادگیری کند فاصله بسیار زیادی با سیستم آموزشی سویگل زبان دارد. سویگل زبان فضای کلاسهای درس خود را در یک فضای طبیعی و واقعی که مدرس و زبان‌آموزان در هر جلسه یک ساعت فضای صد در صد انگلیسی را در آن تجربه می کنند و مدرس سعی می کند بدون تلاش برای آموزش مستقیم زبان‌آموزان فقط یک محیط مفرح و جذاب و شاداب تماما انگلیسی را برای زبان‌آموزان به وجود آورد و نهایتا این محیط انگلیسی باعث می شود زبان‌آموزان بدون تجربه ترس و استرس در کلاسها زبان انگلیسی را به صورت غیرمستقیم و کاربردی در یک محیط طبیعی فرا بگیرند.


  کلمات کلیدی
  یادگیری زبان انگلیسی با بازی - آموزش زبان انگلیسی بدون تکلیف منزل - آموزشگاه زبان انگلیسی بابل - آموزشگاه زبان انگلیسی شاهرود -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران