تعریف زبان و یادگیری زبان انگلیسی

 • تعریف زبان و یادگیری زبان انگلیسی

  تاریخ : ۹۶/۱۰/۱۷

  زبان وسیله ای است برای انتقال مفهوم بین انسانها. از این رو هر تعریف دیگری که در ذهن اشخاص مختلف شکل گرفته است مورد نظر نخواهد بود. برخی دانستن زبان دوم را وسیله ای برای فخر فروشی یا نمایش مدرن بودن می دانند و برخی از آن صرفا برای کسب درآمد استفاده می کنند و تعریف اصلی زبان را در نظر نمی گیرند.


   

  پس از آنکه تفاوتهای سیستم اکتساب و یادگیری تبیین شد، در این بخش، به مواردی می‌پردازیم که در بسیاری موارد مدرسین و زبان‌آموزان از آن آگاهی ندارند یا تاکنون به آن دقت نکرده‌اند. نام این فصل را دانستنی‌ها یا آنچه باید بدانید انتخاب شده است. در ادامه، در رابطه با آنچه باید بدانید و حقایقی که در رابطه با آموزش زبان دوم یا سوم دارای اهمیت بسیار هستند می‌پردازیم و آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

   زبان وسیله ای است برای انتقال مفهوم بین انسانها. از این رو هر تعریف دیگری که در ذهن اشخاص مختلف شکل گرفته است مورد نظر نخواهد بود. برخی دانستن زبان دوم را وسیله ای برای فخر فروشی یا نمایش مدرن بودن می دانند و برخی از آن صرفا برای کسب درآمد استفاده می کنند و تعریف اصلی زبان را در نظر نمی گیرند. علاوه بر این، آموزش زبان، آموزشی مشابه آموزش تاریخ یا جغرافی نیست. تفاوت عمده زبان با علومی مانند ریاضیات، تاریخ یا جغرافی در این است که زبان در بخش ناخودآگاه مغز انسان شکل می گیرد و علوم و دانسته های دیگر در بخش خودآگاه مغز انسان ذخیره می شود. این نکته اهمیت زیادی دارد به نحوی که مستقیما در یک سیستم آموزشی، اهداف مدرس و زبان‌آموزان و تکنیک هایی که به کار گرفته می شود اثر می گذارد و اگر با نگرش متفاوتی آموزش زبان انجام شود، نتیجه متفاوتی را نیز به همراه خواهد داشت. سیستمهای آموزش زبان که مشابه سیستم آموزش ریاضیات و تاریخ و جغرافی تدوین شده باشد منجر به زبان‌آموزی می گردد که مطالب زیادی را راجع به زبان انگلیسی فرا می گیرد ولی قادر به استفاده از آن زبان نخواهد بود.


  کلمات کلیدی
  آموزشگاه زبان انگلیسی گرگان - آموزشگاه زبان انگلیسی سمنان - آموزشگاه زبان انگلیسی بابل - آموزشگاه زبان انگلیسی زنجان -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران