کار در امارات متحده عربی

 • کار در امارات متحده عربی

  تاریخ : ۹۷/۰۳/۰۶

  امارات متحده عربی، کشوری ثروتمند و مدرن که اتحادی از هفت شیخ‌ نشین کوچک به نام‌های ابوظبی است که بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی حکومت این کشور را برعهده گرفتند.


  درباره امارات

   

  امارات متحده عربی، کشوری ثروتمند و مدرن که اتحادی از هفت شیخ‌ نشین کوچک به نام‌های  ابوظبی  است که بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی حکومت این کشور را برعهده گرفتند. زبان رسمی مردم این کشور زبان عربی است.

  هر یک از این هفت امیر‌نشین از استقلال فراوانی برخوردار هستند ولی یکی از آنها به صورت موروثی به عنوان حاکم این کشور برگزیده می‌شود.

  چندی پیش دنیا آنها را به عنوان کشوری بی آب و علف و بسیار گرم میشناخت و کسی روی آنها حساب خاصی باز نمیکرد ولی آنها نشان دادن که با مدیریت صحیح میشود کاری کرد که گردشگرانی از سرتاسر دنیا برای دیدن همین کشور بی آب و علف بیایند و میلیون ها دلار پول خرج کنند.

   

  The Pulpit Rock
  شهر ابوظبی

   

  شرایط اقتصادی

   

  امارات متحده‌ی عربی به لطف برخورداری از منابع سرشار نفت و گاز در طی دهه‌های اخیر توانسته است اقتصاد رو به رشدی برای خود دست‌و‌پا کند، به نحوی که این کشور کوچک و البته بیابانی مقصد تجاری و گردشگری مسافران زیادی بویژه از  کشورهای همسایه گردیده است.

  واحد پولی امارات متحده‌ی عربی درهم نام دارد و نماد آن در بازار جهانی (AED) است، البته از نماد (DH یا DHs) نیز به طور غیر رسمی استفاده می‌شود.

  هر درهم امارات به 100 فلس (fils) تقسیم می‌شود. کوچکترین واحد پولی مورد استفاده در امارات سکه‌های 5 فلسی است، سکه‌های 10، 25 و 50 فلسی نیز در امارات ضرب می‌گردد، همچنین اسکناس‌های 50، 20، 50، 100، 500 و 1000 درهمی نیز در این کشور چاپ می‌شوند.

   

  پیشینه تاریخی

   

  این کشور تا چند دهه پیش مملو از افراد بیابان‌گرد و قبایل بدوی بود که از امکانات ساده‌ای چون ماهیگیری و بیابان وسیع و آرام لذت می‌برند،

  در اواخر دهه ۱۴۰۰ اروپایی‌ها به این کشور رسیدند و مدتی آن را مورد اشغال خود قرار دادند و در سال ۱۹۶۲ میلادی بود که تجارت طلای سیاه برای آنها آغاز شد، و در نهایت در سال ۱۹۷۱ امارات‌های امیرنشنین با هم متحد شدند و امارات متحده عربی را پدید آوردند.

   

  فرهنگ و مذهب

   

  در امارات متحده عربی بر خلاف نظر سایر کشورها،دارای فعالیت های حزبی و قومی نیستند و بيشتر داراي جمعيتها و انجمن  هاي اجتماعي و هنري و صنفي و فرهنگي و فكري مي‌باشد که خط فکری همگی در سمت و سوی سیاست های کشور امارات جریان دارد.

  شیعیان از ملل مختلف مانند ايراني،عراقي‌،پاكستاني و.... دارای آزادی عمل بهتری نسبت به سایر کشور های عربی می‌باشند

  امارات متحده عربی ، اتحادی از هفت شیخ‌نشین کوچک به نام‌های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین است که بعد از استقلال از انگلستان در قرن بیستم میلادی شکل گرفت.مردمان این سرزمین این روز را با نام روز ملی امارات جشن می‌گیرند.

  امروزه توجه ها به امارات بیشتر معطوف دبی می باشد که با وجود مدرن شدن این شهر و تعدد توریست های فراوان،بافت مذهبی در دبی حفظ شده است بطور مثال 5 بار صدای اذان از جای جای آن شنیده می شود و مسلمانان را برای نماز آماده می‌کند.

  یک نکته جالب این که شاکله جمعیتی در دبی کمتر مربوط به متولدین دبی است و نزدیک 70 درصد از جمعیت آنجا متمرکز بر ایرانی ها و پاکستانی های مهاجر است.

  به طور کلی نوع پوشش بومی های این کشور لباس هایی بلند و پوشیده است البته ذکر این نکته لازم است که فقط در شهر دبی حجاب اجباری نیست و به همین دلیل پوشش های متفاوت در دبی دور از انتظار نیست.

  حدود ۹۵ درصد از مردم این کشور مسلمان هستند و تنها ۴ درصد از مردم این کشور مسیحی و ۱ درصد از آنها سایر ادیان را می‌پرستند و در این بین حدود ۸۰ درصد از آنها سنی و ۱۵ درصد از آنها شیعه هستند.

   

  قراردادهای اجتماعی

   

  در این کشور حجاب اجباری نیست و گردشگران خارجی میتوانند به دلخواه خود لباس بپوشند، نوشیدن الکل برای افراد غیرمسلمان در داخل هتل‌ها آزاد است و مواد مخدر کاملا غیر قانونی است. 

   

  آب و هوا

   

  دبی آب و هوای گرم کویری دارد. در تابستان‌ها شهر دبی بسیار‌ گرم، بادی و شرجی است. اغلب روز‌ها در طول سال آفتابی هستند، زمستان‌ها نیز هوا گرم است و دمای سردترین ماه سال در حدود ۲۴ درجه سانتیگراد است و دما در شب به حدود ۱۴ درجه سانتیگراد می‌رسد.

   

  The Pulpit Rock
  نمایی از دبی

   

  جمعیت

   

  بر اساس آماری که در سال ۲۰۱۶ به دست آمده، جمعیت شهر دبی بالغ بر دو میلیون و پانصد و سه هزار نفر می‌باشد.

   

  غذا و نوشیدنی

   

  غذا‌های عربی بسیار معروف هستند و در سرتاسر این کشور رستوران‌هایی هستند که غذای عربی را طبخ می‌کنند، غذاهای محلی آنها بسیار تند هستند چرا که اغلب غذاهای آسیایی و خاورمیانه تند هستند ولی اگر به خوردن غذا‌های تند عادت ندارید نگران نباشید چرا که حتما چیزی برای خوردن در این کشور پیدا می‌شود.

   

  جاذبه گردشگری

   

  امارات متحده عربی کشوری مدرن است که خیلی سریع رشد کرده است. آب و هوای گرمسیری دارد. مکانی بسیار دیدینی برای توریست های خارجی است. بلندترین برج جهان در دبی به نام برج خلیفه است.

   

  آکواریوم آبی

  این آکواریوم بزرگ .سط مرکز خرید دبی مال قرار دارد، حدود 10 میلیون لیتر آب برای پر کردن این آکواریوم استفاده می‌شود و انواع جانوران آبزی در این آکواریوم قرار دارند چیزی حدود 33000 هزار نوع جانور. زیبا ترین قسممت این آکواریوم تونل آن است که به طول 51 متر است، رد شدن از این تونل حس رد شدن از زیر دریا را به آدم می‌دهد. باغ وحش دریایی این آکواریوم نیز از دیگر مکان های جذاب آن است که انواع حیوانات در آنجا قرار دارد.

  The Pulpit Rock
  آکواریوم آبی  باغ شگفت انگیز گل

  شاید یکی از دلایلی که این باغ را قشنگ تر از آنچه که هست کرده این است که این باغ پر از گل و رنگارنگ در صحرا و وسط کویر با دمای بسیار بالا  قرار دارد. در این باغ بسیار زیبا 45 میلیون گل با نوع های متفاوت وجود دارد، همچنان باغ پروانه زیبایی در آن وجود دارد که در آن هزاران نوع پروانه قرار دارد. فصل گلدهی از ماه اکتبر تا می است که میانگین دما در روز از 21 تا 26 درجه سانتی گراد و در شب 10 درجه سانتی گراد می‌رسد.

  The Pulpit Rock
  باغ شگفت انگیز گل

   

  دنیای آبی یاس

  این پارک آبی بزرگ در پایتخت  امارات در شهر ابوظبی قرار دارد و یکی از برتزین پارک های آبی جهان است و حتی بعضی از وسایل آن در دنیا بی‌همتاست همانند: رودخانه خروشان، هیجان سوار، سرسره داواما و سرسره رعشه شاهین. حتما این پارک هیج و بی نظیر را از دست ندهید. انواع سرسره ها و وسایل بازی آبی و موج سواری و بادی بوردینگ و ... و همچنین رستوران ها و کافه های زیبا با انواع غداها وجود دارد. همچنین در اطراف این پارک مراکز خرید برای خرید سوغاتی نیز وجود دارد.

  The Pulpit Rock
  دنیای آبی یاس
  کلمات کلیدی
  امارات - دبی - زبان عربی - آسیا -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران