آموزش زبان انگلیسی

چگونه می توان مهارت listening را بالا ببریم؟

 • چگونه می توان مهارت listening را بالا ببریم؟

  تاریخ : ۹۴/۰۹/۱۱

  مهارت شنیداری یا listening یکی از 4 مهارت در زبان انگلیسی است که شما برای یادگیری زبان انگلیسی به آن نیاز دارید. 


  مهارت شنیداری یا listening یکی از 4 مهارت در زبان انگلیسی است که شما برای یادگیری زبان انگلیسی به آن نیاز دارید. و در خیلی از کلاس های آموزشی گوش دادن به نوارها یا سی دی های آموزشی به شما پیشنهاد می شود. در این راه چیزی جز تمرین و تکرار و گوش دادن به منابع انگلیسی مثل موسیقی و فیلم  به شما کمک نمی کند. همانند یک کودکی که برای سخن گفتن مدت زیادی از زندگی خود را فقط با گوش دادن به اطرافیان سپری می کند. البته راهکارهای زیر به شما کمک می کند تا این مسیر را به درستی طی کنید.

   

  از مکالمات کوتاه شروع کنید.

   

  ابتدا سعی کنید موضوعی که برای گوش دادن انتخاب می کنید، دارای مکالمات ساده و کوتاه تر باشد تا گوش شما کم کم عادت کند و به مهارت شما افزوده شود با گذشت زمان می توانید موضوعات پیچیده تر را انتخاب کنید.

   

  موضوع انتخابی برایتان جذاب باشد.

   

   

  The Pulpit Rock
  عدم خستگی در حین گوش دادن

   

  موضوع انتخابی، موضوعی باشد که با گوش دادن به آن احساس خستگی و بی رغبتی نکنید.

   

  از ژانرهای مختلف برای گوش دادن استفاده کنید.

   

  موضوعاتی که انتخاب می کنید از یک ژانر یا یک منبع ثابت و یکسان نباشد بلکه از سبک های مختلف یا از منابع مختلف استفاده کنید تا گوش خود را در معرض صداها، تلفظ ها و عبارات متفاوت قرار دهید. به عنوان مثال سبک بیان در اخبار با یک کتاب صوتی و یا یک فیلم ژانر کمدی کاملا موقعیت های متفاوتی را برای شما ایجاد می کند.

   

  در حین گوش دادن تمرکز کنید.

   

   

  The Pulpit Rock
  تمرکز در حین گوش دادن

   

  با دقت به آنچه که می شنوید گوش دهید. هدف شما از گوش دادن فقط این نباشد که خود را بیازمایید تا ببینید چقدر از سخنان را متوجه می شوید بلکه باید به نحوه تلفظ ها، آواها و حتی حرکات دست و صورت توجه کنید.

   

  از یک دوست یا همراه برای مکالمه کمک بگیرید.

   

   

  The Pulpit Rock
  گفت وشنود در حین مکالمه رو در رو

   

  از یکی از دوستان خود بخواهید با شما مکالمه کند. در مورد موضوعات مختلف با یکدیگر به گفتگو بپردازید.این کار شما را مجبور می کند تا با دقت به سخنان طرف مقابل گوش دهید تا بتوانید پاسخ به نظرات و سوالات او حرفی بزنید و با او ارتباط برقرار کنید. این یکی از بهترین روش ها برای بالابردن مهارت شنیداری در زبان است.

   

  لغات را در غالب عبارات بفهمید.

   

  در این حین اگر معنی لغتی را نمیدانید سعی کنید با گوش دادن به کل جمله مفهوم آن را درک کنید در واقع معنی لغت را در غالب جمله حس بزنید.


  کلمات کلیدی
  مهارت شنیداری - تقویت مهارت شنیداری - بالابردن مهارت listening - درک شنیداری -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران