آموزش زبان انگلیسی

چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم؟

 • چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم؟

  تاریخ : ۹۱/۰۲/۰۹

  یادگیری لغت نیز یک امر در مهم یادگیری زبان انگلیسی است. چرا که هر چقدر دایره لغات شما گسترده تر باشد می توانید منظور خود را راحت تر، سریع تر و با جمله بندی کوتاه تر بیان کنید. 


  یادگیری لغت نیز یک امر در مهم یادگیری زبان انگلیسی است. چرا که هر چقدر دایره لغات شما گسترده تر باشد می توانید منظور خود را راحت تر، سریع تر و با جمله بندی کوتاه تر بیان کنید. 

   

  The Pulpit Rock
  آموزش یادگیری لغات

   

   روشی که اکثریت ما برای یادگیری لغات استفاده می کنیم این است که لیست کلمات را در دست گرفته و شروع به تکرار کردن و حفظ کردن می کنیم که در نهایت هم تاثیری ندارد و نمی توانیم آنها را در موقعیت مناسب به یاد بیاوریم و استفاده کنیم. اما اگر همین لغات را در غالب جمله و عبارات یادبگیرید هم بهتر مفهوم را یاد می گیرید و هم بهتر آنها را به خاطر می آورید.

  مورد بعدی که باید مورد توجه قرار دهید این است که سعی کنید زمانی که یک لغت را یاد می گیرید، روابط آن را با سایر لغات درک کنید و  لغاتی که به کلمه شما نزدیک اند و مرتبط، آنها را نیز یاد بگیرید.

   هرگز به دنبال این نباشید که لغت ها را با ترجمه فارسیشان حفظ کنید، اینکار هم ممکن است برای شما خسته کننده باشد و هم  ممکن است معنی ها را فراموش کنید. اما اگر بیایید همین لغات را به طور تصویری در ذهن خود تجسم کنید که هر لغت به چه چیزی اشاره می کند مفهموم کلمه بیشتر در ذهن شما می ماند. همانطور که یادگیری زبان مادری مان به همین صورت بوده است ؛ که هر چیزی را ابتدا به ما نشان داده و تصویر آن در ذهن ما نقش می بندد و ما می توانیم آن را تکرار کنیم و هیچ وقت یادمان نمی رود.   

  The Pulpit Rock
  تجسم تصویری لغات

   

  سعی کنید بیشتر مطالعه کنید، از منابع مختلف هم استفاده کنید تا با کاربردهای کلمات در مکانهای مختلف آشنا شوید و مفهوم آنها را در موقعیت های مختلف ببینید. هر چقدر بیشتر بخوانید با لغات جدید بیشتر آشنا می شوید. 


  کلمات کلیدی
  یادگیری لغات - چگونگی حفظ لغت - آموزش لغات انگلیسی - گسترش دایره لغات انگلیسی -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران