آموزش زبان انگلیسی

نکاتی که در مسیر یادگیری زبان به شما کمک می کند؟

 • نکاتی که در مسیر یادگیری زبان به شما کمک می کند؟

  تاریخ : ۹۱/۰۹/۱۹

  زبان انگلیسی یکی از زبان های زنده و بین المللی دنیاست. امروزه پیشرفت و توسعه فردی و نیز داشتن روابط و فرصت های اجتماعی و شغلی بهتر ضرورت یادگیری زبان انگیسی را بالاتر برده است.


  زبان انگلیسی یکی از زبان های زنده و بین المللی دنیاست. امروزه پیشرفت و توسعه فردی و نیز داشتن روابط و فرصت های اجتماعی و شغلی بهتر ضرورت یادگیری زبان انگیسی را بالاتر برده است.

   

  هدف خود را از یادگیری زبان مشخص کنید.

   

   

  The Pulpit Rock
  هدف یادگیری زبان انگلیسی

  هرچقدر میل و رغبت شما به آموختن بیشتر باشد، نیروی فعالیت شما در این زمینه بالاتر می رود.  با توجه به اینکه رسیدن به تسلط کافی در یک زبان نیازمند صرف وقت و انرژی و تلاش مستمر است پس ابتدا باید اهداف خود را به صورت کوتاه مدت و بلندمدت روشن کرده و روزانه آنها را به خود یادآوری کنید. به عنوان مثال روزانه یک داستان کوتاه زبان انگلیسی را بخوانید.

   

  یاد بگیرید و لذت ببرید.

   

  The Pulpit Rock
  لذت بردن در حین یادگیری

  بسته به اینکه به قضیه چطور نگاه کنید، می‌توانید از انجام هرکاری لذت ببرید. فقط به دنبال راهی برای تفریح و لذت‌بردن از یادگیری باشید. خواندن نه تنها برای پیشرفت کردن خوب است، بلکه یکی از بهترین جنبه‌های تجربه‌ی یادگیری نیز می باشد.

   

  یادگیری با موسیقی و فیلم را فراموش نکنید.

   

  The Pulpit Rock
  یادگیری همراه با موسیقی و فیلم

  قسمتی از یادگیری خود را به گوش دادن موسیقی، تماشای فیلم یا خواندن متون انگلیسی اختصاص دهید. این کار هم مهارت شنیداری و خواندن شما را تقویت می کند، هم لغات و عبارات جدید را به شما می آموزد و همچنین تلفظ و ادای صحیح کلمات در ذهن شما نقش می بندد و باعث می شود در موقعیت های مختلف آن را به خاطر بیاورید. همانند کودکان که در ابتدای دوران زندگی خود فقط به حرف اطرافیان گوش می دهند و تمام لغات و آوا ها را در ذهن خود نگه داری می کنند و بعد ها که شروع به سخن گفتن می کنند تمام آنچه را که به مرور زمان شنیده اند کم کم به زبان می آورند.

   

   

  لغات مرتبط را با هم یادبگیرید.

   

  The Pulpit Rock
  یادگیری لغات به صورت طبقه بندی شده

  در هنگام مطالعه و یادگیری اگر یک لغت جدید را یاد گرفتید سعی کنید کلمات مرتبط با آن را نیز به خاطر بسپارید. اینکار باعث می شود وقتی شما از کلمه استفاده می کنید به طور ناخودآگاه کلماتی که با آن واژه در ارتباط اند در ذهن شما یادآوری شود. مثلا وقتی شما از کلمه آسمان استفاده می کنید ناخودآگاه کلمات خورشید، ماه، ستاره و ابر به ذهن شما خطور می کنند.

  نکته قابل توجه دیگراین است که شما که می خواهید لغات جدیدی را یاد بگیرید بهتر است لغات را با توجه به کاربردشان در یک متن یا عبارت به ذهن بسپارید ؛ لغات انگلیسی مانند لغات فارسی نیستند که فقط یک معنی داشته باشند بلکه اینجا یک کلمه با توجه به جایی که قرار است از آن استفاده شود ممکن است معنی متفاوتی داشته باشد.

   

  به ساختار عبارات توجه کنید.

   

  The Pulpit Rock
  توجه به الگوهای بکار رفته در عبارات

  قواعد گرامری و الگوهای زبانی را سعی کنید در غالب جملات یاد بگیرید. زیرا هر چقدر هم شما روی قواعد گرامری تمرکز کنید باز هم بکار گرفتن آنها در چارچوب یک جمله به راحتی برای شما امکان پذیر نیست و با اندکی تامل قبل از جمله بندی همراه خواهد بود و از سرعت سخن گفتن شما می کاهد. اما همین قواعد و الگوها را به راحتی می توانید در غالب عبارات یادبگیرید و از آنها استفاده کنید. 


  کلمات کلیدی
  نحوه یادگیری زبان انگلیسی - نکات مهم در مسیر یادگیری - یادگیری درست زبان انگلیسی - -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران