آموزش زبان انگلیسی

نکات کاربردی که در آموزش زبان انگلیسی به کودکان باید بدانید؟

 • نکات کاربردی که در آموزش زبان انگلیسی به کودکان باید بدانید؟

  تاریخ : ۹۱/۰۹/۱۹

  زندگی در این دنیای مدرن امروزی بدون دانستن زبان انگلیسی غیرممکن است و  نمی توان گفت که یادگیری زبان برای کودکان سنین پایین تر زود است. زیرا از همین سنین کودکی با کاربردهای زبان انگلیسی روبرو می شوند از جمله همین بازی های کامپیوتری که مورد توجه همه بچه هاست یا انیمیشن های انگلیسی و... .


  زندگی در این دنیای مدرن امروزی بدون دانستن زبان انگلیسی غیرممکن است و  نمی توان گفت که یادگیری زبان برای کودکان سنین پایین تر زود است. زیرا از همین سنین کودکی با کاربردهای زبان انگلیسی روبرو می شوند از جمله همین بازی های کامپیوتری که مورد توجه همه بچه هاست یا انیمیشن های انگلیسی و... بسیاری از شما والدین عزیز  می خواهید کودک خود را با این زبان آشنا کنید اما نمی دانید باید از کجا و چگونه شروع کنید.  درابتدا این نکته را مورد توجه قرار دهید که اشتیاق بیشتر شما سبب شوق و لذت بیشتر برای یادگیری در فرزند شما می شود چرا که فرزند شما این احساس شوق شما را درک می کند.

   

  در حین بازی به کودک آموزش دهید.

   

  The Pulpit Rock
  آموزش در حین بازی

   کودکان عاشق تفریح و بازی هستند و بهترین زمان برای اینکه بتوانید به آنها چیزی را بیاموزید بی شک همین زمان است زیرا قدرت یادگیری نیز در این زمان بیشتر می شود و هر چیزی که در حین  بازی کردن  با آن مواجه می شود بیشتر در ذهنش نقش می بندد.همانطور که زبان مادری را درحین بازی کردن به او یاد می دهید می توانید لغات انگلیسی را نیز با نشان دادن اسباب بازی ها به او یاد دهید، یا می توانید از فلش کارت ها کمک بگیرید. همچنین می توانید از بازی های هیجانی، تخته ای(مثلا ماروپله را برای شمارش اعداد ) و یا هر روشی که می دانید برای فرزندتان جذاب است استفاده کنید.

   

  از ترانه های انگلیسی استفاده کنید.

   

  The Pulpit Rock
  آموزش همراه با موسیقی

  ترانه و موسیقی هایی که به انگلیسی هستند نیز می توانند در این مسیر به شما کمک کنند. همانطور که همه ما بسیاری از آهنگ های دوران کودکی خود را به یادمی آوریم و هنوز هم بعد از مدت ها در ذهن ما یادآوری می شود، موسیقی های شاد نیز حتما برای کودکان جذاب خواهند بود مخصوصا زمانی که خودشان را با موزیک همراه کرده و سعی می کنند همراه با آن حرکت کنند و بخوانند.

   

  از هر فرصتی برای آموزش استفاده کنید.

   

  از هر فرصتی که به نظر خودتان می توانید توجه کودک را به خود جلب کنید برای آموزش او استفاده کنید. مثلا  زمانی که شما در حال آشپزی کردن هستید سعی کنید با نشان دادن مواد و وسایل مورد نیاز خود، لغات جدید را به او آموزش دهید. یا حتی وقتی که برای خرید به فروشگاه ها می روید می توانید برای صحبت کردن با او استفاده کنید. 

   

  برای کودک داستان بخوانید. 

   

  The Pulpit Rock
  آموزش به کمک داستان

  کودکان نسبت به قصه و داستان واکنش نشان می دهند و به دقت به متن و آنچه برایشان می خوانید توجه می کنند. پس می توانید شب ها قبل از خواب و یا در هر زمان دیگر برایش قصه های انگلیسی بخوانید تا هم تلفظ صحیح لغات در ذهنش شکل بگیرد و هم با لغات جدید آشنا شود.

  در نهایت کافیست شما مواردی که در بالا ذکر شد را جزء برنامه روزانه زندگی خود قرار دهید، از بازه های زمانی کم مثلا حدود 15 دقیقه شروع کنید تا موجب خستگی کودک نشود ومتناسب با شرایط می توانید این زمان را اضافه کنید.  اما همین زمان اندک را هر روز تکرار کنید زیرا با تکرار می توانید درصد یادگیری را افزایش دهید. نکته مورد توجه دیگر این است که خود شما هم باید در این مسیر صبور باشید و همانطور که در ابتدای سخن گفته شد سعی کنید بیشترین لذت را در مسیر یادگیری تجربه کنید.


  کلمات کلیدی
  یادگیری زبان انگلیسی - آموزش زبان به کودکان - چگونه کودکان انگلیسی بیاموزند - موفقیت در آموزش زبان به کودک -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران