آموزش زبان انگلیسی

چگونه می توان مهارت Reading را بالا ببریم؟

 • چگونه می توان مهارت Reading را بالا ببریم؟

  تاریخ : ۹۷/۰۲/۲۰

  اهمیت مهارت خواندن را در سه بخش دیگر زبان مشاهده کردید و دیدید که تاثیر مستقیمی در یادگیری دیگر مهارت های زبان دارد.   


  اهمیت مهارت خواندن را در سه بخش دیگر زبان مشاهده کردید و دیدید که تاثیر مستقیمی در یادگیری دیگر مهارت های زبان دارد.  

   

  متون انگلیسی مطالعه کنید.

   


  The Pulpit Rock
  افزایش میزان مطالعه

   

  هر چه بیشتر مقاله، مجلات و کتاب های انگلیسی را مطالعه کنید در واقع در جهت بالابردن مهارت Reading قدم برداشته اید و هر کدام تمرینی برای شماست. پس سعی کنید میزان مطالعه خود را افزایش دهید.

   

  بدانید چه متنی مطالعه می کنید.

   

  متنی را که می خواهید بخوانید مشخص کنید. مثلا اگر دستورالعمل یا یک دفترچه راهنماست شما نیاز دارید که معنی تمام مراحل را به درستی درک کنید اما اگر متنی سرشار از اطلاعات است مانند یک کتاب علمی باید تمرکز خود را روی بخشی از اطلاعات که متوجه نمی شوید یا چیزی درموردش نمی دانید بگذارید.

   

  در قدم اول چکیده ای از متن را بخوانید.

   

  قبل از اینکه متنی را به طور کامل شروع به خواندن کنید ابتدا به مقدمه یا فهرست مطالب نگاهی مختصر بیندازید تا یک دیدگاه کلی راجع به آنچه در پیش رو خواهید داشت بدست آورید.

   

  به ترجمه لغوی توجه نکنید.

   

  زمانی که متنی را می خوانید اگر با لغت جدیدی روبرو شدید سعی کنید بدون اینکه به دنبال  ترجمه لغوی  آن باشید  مفهوم  آن را در غالب جمله یا عبارات دیگر درک کنید.

   

  لغات جدید را یادداشت کنید.

   

  The Pulpit Rock
  نوشتن کلمات تازه

   

  یک دفترچه یادداشت به همراه داشته باشید، کلمه های جدیدی که در متن می بینید را یادداشت کنید و بعدا آنها را به همراه معانی شان مطالعه کنید.

   

  در هنگام خواندن نکته برداری کنید.

   

  متون را که می خوانید یادداشت برداری کنید. نکات مهم آن را بنویسید و خلاصه ای از آنچه که از متن برداشت کردید را یادداشت کنید و حتی در متن اصلی هم زیر بخش هایی که بنظرتان مهم است خط بکشید. اینکار در آزمون های مربوط به Reading و درک مطلب به شما کمک می کند.

   

  همراه با دوستانتان مطالعه کنید.

   

  The Pulpit Rock
  نظر دادن درمورد موضوع

   

  می توانید متن مورد نظر را همراه با یکی از دوستانتان شروع به خواندن کنید و در مورد آنچه که از متن درک کرده اید به تبادل نظر بپردازید و با یکدیگر گفتگو کنید تا ببینید مفهوم را به درستی متوجه شده اید یا نه.

   

  در محیط مناسب مطالعه کنید.

   

  محیطی را برای مطالعه انتخاب کنید که دارای شرایط مناسب، آرام و  بی سروصدا باشد تا بتوانید راحت روی آنچه که می خوانید تمرکز کنید.


  کلمات کلیدی
  مهارت خواندن - reading - راه های تقویت reading - آموزش reading -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران