آموزش زبان انگلیسی

چگونه از دیکشنری (Dictionary) استفاده کنیم؟

 • چگونه از دیکشنری (Dictionary) استفاده کنیم؟

  تاریخ : ۹۷/۰۲/۲۰

  مسلما هر کدام از شما که در حال یادگیری زبان هستید برای یافتن تلفظ یا معنی کلمات با دیکشنری سرو کار داشته اید. در زیر نحوه صحیح یافتن کلمات را از دیکشنری مشاهده کنید.


  مسلما هر کدام از شما که در حال یادگیری زبان هستید برای یافتن تلفظ یا معنی کلمات با دیکشنری سرو کار داشته اید. در زیر نحوه صحیح یافتن کلمات را از دیکشنری مشاهده کنید.

   

  دیکشنری موردنظر را انتخاب کنید.

   


  The Pulpit Rock
  انتخاب دیکشنری

   

  ابتدا یک دیکشنری مناسب با شرایط و رشته خودتان تهیه کنید. به عنوان مثال دیکشنری های فنی، دیکشنری های زبان، دیکشنری های مربوط به رشته هایی چون ریاضی، کامپیوتر و....

   

  راهنمای دیکشنری را مطالعه کنید.

   

  سپس کاری که باید بکنید این است که مقدمه و سپس راهنمای تلفظ آن را مطالعه کنید زیرا اطلاعاتی راجع به یک سری اختصارات، نمادها ، تلفظ ها و ترتیب بکار رفتنشان در جلوی هر کلمه توضیح داده است و به استفاده صحیح و اصولی به شما کمک می کند. این اختصارها و نمادها را در ذهن بسپارید که برای تشخیص نوع کلمات به کار می آید.

   

  حرف اول کلمه مورد نظر را پیدا کنید.

   

   

  The Pulpit Rock
  توجه به حرف آغازین لغت  در نهایت با توجه به اینکه اکثر دیکشنری ها به ترتیب حروف الفبا مرتب شده اند، به حرف آغازین کلمه موردنظر خود توجه کنید و آن را از بخش متناسب با آن حرف پیدا کنید.

   

  به کلمات بالای صفحه ها توجه کنید.

   

   

  The Pulpit Rock
  لغات راهنما  در بالای صفحات دیکشنری دو کلمه نوشته می شود که با ترتیب حروف بکار رفته در آنها می توانید بفهمید که چه کلماتی در هر صفحه قرار دارند.

   

  The Pulpit Rock
  پیدا کردن لغت

   

  در آخر شما می توانید از دیکشنری های آنلاین یا اپلیکیشن های موجود برای گوشی و کامپیوتر استفاده کنید البته اطلاعاتی که کتب دیکشنری در اختیارتان قرار می دهند بسیار بیشتر از اطلاعاتی است که این اپ ها به شما می دهند اما خوبی این کار این است که دسترسی سریع تری برای یافتن لغات دارید و در وقت شما صرفه جویی می شود و اینکه همیشه همراه شماست.


  کلمات کلیدی
  دیکشنری - راهنمای استفاده از دیکشنری - dictionary - پیدا کردن کلمه از دیکشنری -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران