آموزش زبان انگلیسی

7 باور غلط در یادگیری زبان را بشناسید.

 • 7 باور غلط در یادگیری زبان را بشناسید.

  تاریخ : ۹۷/۰۲/۲۳

  باورهای غلط در هر زمینه و موضوعی وجود دارند. اما زمانی که به ندرت ملکه ذهن افراد می شوند می توانند جلوی پیشرفت فردی و اجتماعی را بگیرند و حتی گاهی اوقات سبب آسیب رسیدن به سلامت فرد و جامعه می شوند.


  باورهای غلط در هر زمینه و موضوعی وجود دارند. اما زمانی که به ندرت ملکه ذهن افراد می شوند می توانند جلوی پیشرفت فردی و اجتماعی را بگیرند و حتی گاهی اوقات سبب آسیب رسیدن به سلامت فرد و جامعه می شوند.

   

  The Pulpit Rock
  زمان یادگیری زبان

   

  باور غلط: خیلی از افراد این تصور را در ذهنشان دارند که فقط باید یادگیری زبان را از کودکی شروع کرد. چون سرعت یادگیری در کودکی بالاتر از دوران بزرگسالی است.

  باور درست: هر چند سرعت یادگیری در کودکان بالاتر است اما اگر در مسیر یادگیری تمرین و تلاش مداوم همراه با صرف وقت کافی وجود داشته باشد در هر سن و سالی می توان زبان جدیدی را آموخت و در آن موفق بود. و زمانی که ما نیز صرف یادگیری می کنیم اهمیت دارد. پس در هر سن و سالی با آموزش مداوم می توانیم یادگیری یک زبان جدید را آغاز کنیم.

   

  باور غلط:  یادگیری دستور زبان برای اینکه بتوانیم به زبان انگلیسی صحبت کنیم خیلی ضروری است به نحوی که اگر آن را ندانیم نمی توان زبان جدید را آموخت.

  باور درست: اهمیت قوانین گرامری برای تسهیل فراگیری زبان برکسی پوشیده نیست اما یادگیری مستقیم دستور زبان اصلا ضروری نیست. دستور زبان راهی است برای توصیف اینکه زبان چگونه کار می کند. به عنوان مثال، اگر فعل مضارع و قوانین مربوط به آن را ندانیم، دلیل نمی شود که نتوانیم که به یک زبان دیگر سخن بگوییم. بدون یادگیری مستقیم دستور زبان می شود زبانی دیگر آموخت. دستور زبان به درک بهتر ما کمک می کند اما ضروری نیست.

   

  The Pulpit Rock
  معلم موفق

   

   باور غلط: تدریس یک زبان نیازمند تسلط به آن زبان و فراگیری مهارتهای تدریس و شناخت تمامی ویژگی های آن زبان است. معلم موفق زبان کسی است که زبان مادری اش را تدریس کند.

  باور درست: معلم زبان موفق کسی  است که یا با به کار گیری روش ها وتکنیک های مناسب، فرایند یادگیری زبان را در زبان آموزش و پرورش دهد. فردی که زبان مادریش را تدریس می کند، لزوما از کسی که زبان دوم یا چندمش را تدریس می کند، معلم بهتری نیست. تجربه، تمرین و به روز بودن دانش و مهارتهای فردی، از عواملی است که یک معلم زبان را نسبت به دیگری متفاوت می کند و این لزوما ربطی به زبان مادری معلم ندارد.

    

  The Pulpit Rock
  سرعت یادگیری زبان

   

  باور غلط: یادگیری زبان امری است که باید به سرعت به وقوع بپیوندد.

  باور درست: وسوسه یادگیری سریع همیشه وجود دارد. سود جویان بسیاری نیز با تبلیغات واهی مثل یادگیری تضمینی یک زبان در چند ماه یه چند هفته به این باور غلط دامن زده اند. واقعیت این است که زبان آموزی یک مهارت است و مثل هر مهارت دیگری نیازمند وقت و تلاش در طول سالیان متمادی و همچنین نیازمند روش است. و هر قدر بیشتر تمرین کنیم و خودمان را در شرایط متفاوت قرار دهیم، مهارت زبان آموزی در ما تقویت می شود. زبان آموزی مهارتی زمان بر و چالش بر انگیز است.

   

  باور غلط: اقدام به  آموختن زبان دوم به کودکان  عاملی است که جلوی پیشرفت زبان مادری را در آنها می گیرد.

  باور درست: زبان آموز می تواند یک یا چند زبان را بیاموزد بدون این که به زبان مادری اش صدمه وارد شود. این گونه نیست که فکر کنید در مغز، مقدار مشخصی فضا برای زبان آموزی وجود داشته باشد که ممکن است پر شود. در واقع زبان مادری به همراه زبان های دیگری که یاد میگیریم، در کنار یکدیگر مشکلی ایجاد نمی کنندبلکه سبب پیشرفت و بالارفتن هوش فردی می شوند.

   

  باور غلط:  لهجه خیلی مهم است.

   باور درست: آن چه در فهم یک زبان دیگر مهم است تلفظ صحیح عبارات و جملات است نه این که آنها را به چه لهجه ای ادا کنیم. آزمون های بین المللی زبان هم دستورالعملی برای ارزیابی لهجه ندارند.

   

   

  The Pulpit Rock
  راه های یادگیری زبان

   

  باور غلط: فیلم دیدن برای یادگیری زبان کافی است.

  باور درستآموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم  فقط یکی از منابع موجود برای یادگیری  است. یک زبان را نمی توان فقط با دیدن فیلم آموخت. زبان اموز محتاج ابزارها و شرایط مختلفی است تا مهارتهای مختلف زبانی یعنی صحبت کردن، خواندن، نوشتن و شنیدن به زبان دیگر را تجربه کند، یادبگیرد و اجرا کند. فیلم یکی از روشهایی است که می تواند به تقویت مهارت های شنیداری و تلفظ زبان آموز کمک کند اما به تنهایی نمی تواند همه نیاز های یک زبان آموز را برطرف کند. 


  کلمات کلیدی
  زبان انگلیسی - یادگیری زبان - آموختن زبان دوم - اشتباهات رایج در یادگیری زبان -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران