آموزش زبان انگلیسی

چگونه برای آزمون تافل مطالعه کنیم؟

 • چگونه برای آزمون تافل مطالعه کنیم؟

  تاریخ : ۹۷/۰۲/۲۳

  آزمون TOEFL عبارت است از  Test Of English As A Foreign Language به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان بیگانه است و برای سنجش میزان توانایی افراد در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه و موسسات آموزشی برگزار می شود. 


  آزمون TOEFL عبارت است از  Test Of English As A Foreign Language به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان بیگانه است و برای سنجش میزان توانایی افراد در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه و موسسات آموزشی برگزار می شود. این آزمون شامل 4 بخش  Reading ،  Speaking  ،  Listening  و  Writing   است. برای اینکه بتوانید از پس این آزمون برآیید ابتدا نیاز دارید مهارت های پایه ای زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و سپس سراغ راهکارهای آزمونی بروید.

  همانطور که در مقاله های قبلی گفته شد رسیدن به مهارت بالا در زبان نیازمند سعی و تلاش و تکرار و تمرین فراوان است و برای موفقیت در آزمون تافل این تلاش و تمرین باید چند برابر شود.

  هر چقدر بیشتر انگلیسی مطالعه کنید به نفع شماست. حال این مطالعه کردن می تواند در غالب خواندن کتاب، روزنامه و مقالات انگلیسی باشد یا گوش دادن به موسیقی، اخبار و ویس های انگلیسی باشد و یا تماشای فیلم های زبان اصلی. هر کدام از این موارد به نوبه خود در گسترش دایره لغات، نحوه صحیح تلفظ و ادای کلمات و دیگر مهارت ها به شما کمک می کنند.

  Reading


  The Pulpit Rock
  تمرین مهارت خواندن

   

  تفاوت مطالعه کردن در اینجاست که شما هنگام خواندن متون انگلیسی باید سعی کنید مفهوم کلی را بفهمید، از متن خلاصه برداری کنید، اهداف و نکته های اصلی را درک کنید، روابط بین پاراگراف ها را دریابید و اینکه چگونه با یکدیگر در ارتباط اند و مفهوم اصلی هر بخش چیست. ضمیرها و مراجع ضمیر را تشخیص دهید. تمرکزتان بیشتر روی درک مطلب و روابطی که بین عبارات برقرار است باشد.

  این نکته را نیز توجه کنید که در هنگام روبرویی با کلمات جدید سریع به دنبال دیکشنری نباشید که معنی را از آن بیابید بلکه سعی کنید در غالب جمله و عبارات قبل و بعد آن مفهوم را حدس زده و با دیکشنری مقایسه کنید.


  Listening


  The Pulpit Rock
  تمرین مهارت شنیدن

   

  یا گوش دادن به موسیقی، اخبار و ویس های انگلیسی و یا تماشای فیلم ها در تقویت مهارت شنیداری اثرگذارند. هر چقدر گوش شما به صوت انگلیسی بیشتر آشنا باشد موفقیت شما بیشتر است. به سخنرانی ها گوش دهید، روی لحن بیان، نحوه تلفظ ها، بالا و پایین رفتن تن صدا و نحوه بیان احساسات تمرکز کنید. به موضوعاتی که مطرح می شود و موقعیت هایی که سخنران روی آنها تاکید می کند توجه کنید.


  Speaking


  The Pulpit Rock
  تمرین مهارت صحبت کردن

   

  با افرادی که مسلط به زبان انگلیسی هستند ارتباط برقرار کنید و سعی کنید مدتی از وقت خود را به گفتگو به زبان انگلیسی اختصاص دهید. خود را در معرض تصاویر و موضوعات متفاوت قرار دهید، چند ثانیه فکر کنید و در نهایت شروع به بیان نظرات و ایده هایتان کنید. اخبار و سخنرانی ها را دیده و سپس در مورد آنها صحبت کنید و نظراتتان را بیان کنید.


  Writing


  The Pulpit Rock
  تمرین مهارت نوشتن

   

  سعی کنید خاطرات روزانه خود را بنویسید. ایده ها و افکارتان را به قلم بیاورید، داستان بنویسید، یک موضوع را توصیف کنید؛ اینها تمرین های اولیه در تقویت مهارت نوشتن است. قدم بعدی این است که وقتی شما کتابی می خوانید بعد از تمام شدن هر بخش سعی کنید سوالاتی راجع به متن مطرح کنید و به آنها پاسخ دهید. نظرات خود را درباره مقالاتی که تاکنون مطالعه کرده اید یا فیلم هایی که دیده اید بنویسید.

   

  Grammar

   

  در این حین  یادگیری گرامر  و دستور زبان انگلیسی را فراموش نکنید چه اینکه جداگانه گرامر را مطالعه کنید و چه اینکه در هنگام مطالعه دیگر بخش های زبان به نکات گرامری و دستوری توجه کنید. در دستور زبان باید قادر باشید تا اسم، فعل، قید، صفت، ضمیر، حروف ربط، حروف اضافه، و عباراتی که بعنوان اسم و فعل و … بکار میروند را در جمله تشخیص دهید.

   

  حال برای آشنایی با بخش های آزمون تافل از آزمون ها و آموزش های انلاین یا از کتابهای آزمون تافل استفاده کنید. با مطالعه این آزمون ها متوجه می شوید که نحوه طرح سوالات به چه صورت است، در این آزمون به چه نکاتی در طرح سوالات توجه می شود، با قانون های مطرح در حین برگزاری ازمون و مدت زمان تعیین شده برای هر بخش آشنا می شوید و می توانید نقاط ضعف و قوت خود را تشخیص داده و برای رفع آنها اقدام کنید و همچنین می توانید تقریبا شرایطی را که در پیش رو خواهید داشت برای خود تصور کنید و خود را  آماده کنید.

   سوالات قسمت Reading  در این قسمت سوالات چند گزینه ای، واژگان، جزئیات، گزینه های منفی، اطلاعات ضروری، مرجع ضمیر، و  نتیجه گیری وجود دارد. همچنین  سوالاتی از نوع جای خالی و جدول وجود دارد که شما باید این موارد را با اطلاعات صحیح پر کنید. 

  سوالات قسمت  Listening  در این قسمت نیز همانند سوالات قسمت Reading سوالات چند گزینه ای، واژگان و لغات، جزئیات،  گزینه های منفی، اطلاعات ضروری، مرجع ضمیر، و  نتیجه گیری وجود دارد. همچنین جداول و برخی از سوالاتی در این قسمت وجود دارد که شما باید به این گونه سولات بیش از یک جواب  بدهید.

  سوالات قسمت Speaking  به شما یک موضوع گفته می شود و زمان کمی برای متمرکز کردن افکارتان داده می شود و همچنین زمانی برای صحبت در مورد موضوع مورد نظر داده خواهد شد. موضوعات می تواند از دانشگاهی تا موضوعات شخصی متفاوت باشد.

  سوالات قسمت Writing  به شما دو بخش زمانی داده می شود. برای بار اول شما به مدت 20 دقیقه زمان برای پاسخ به پرسش ها بعد از گوش دادن به سخنرانی خواهید داشت. و برای بار دوم 30 دقیقه زمان به شما داده می شود که باید ظرف زمان تعیین شده انشائی در مورد موضوع خاص بنویسید. شما باید بتوانید نظر و ایده ی خود را روی کاغذ بیاورید.

   در نهایت تست های تافل را چند بار خوانده و مرور کنید زیرا نمره آزمون تافل بستگی به میزان تمرین شما دارد. همچنین هر چه بیشتر تمرین کنید، استرس کمتری خواهید داشت.


  کلمات کلیدی
  آزمون تافل - TOEFL - موفقیت در تافل - انگلیسی پیشرفته -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران