آموزش زبان انگلیسی

روش صحیح یادگیری زبان از طریق فیلم چیست؟

 • روش صحیح یادگیری زبان از طریق فیلم چیست؟

  تاریخ : ۹۲/۰۲/۲۸

  تاکنون در بخش های مختلفی از یادگیری زبان به یادگیری از طریق تماشای فیلم به زبان اصلی اشاره شده است. اما اینکه چگونه فیلم می بینید نکته بسیار مهمی است. 


  تاکنون در بخش های مختلفی از یادگیری زبان به یادگیری از طریق تماشای فیلم  به زبان اصلی اشاره شده است. اما اینکه چگونه فیلم می بینید نکته بسیار مهمی است. اینکه شما هر بار یک فیلم زبان اصلی را به طورکامل ببینید و فقط از تماشای آن لذت ببرید کار درستی نیست زیرا فقط مدتی از وقت خود را به خوشگذرانی سپری کرده اید بدون اینکه چیزی از زبان فراگرفته باشید.

   

  The Pulpit Rock
  روش اشتباه در یادگیری از طریق فیلم

   

   شما باید هدفتان از تماشای فیلم در واقع مطالعه زبان انگلیسی باشد یعنی باید روی متن فیلم تمرکز کنید و با دقت به دیالوگ هایی که رد و بدل می شود، نحوه جمله بندی، دستور زبان و لغات به کار رفته و حتی احساس و عکس العملی که برای بیان هر جمله بکار می برند توجه کنید.

  گام اول: برای شروع فیلمی را انتخاب کنید که از ژانر مورد علاقه شما باشد و از دیدن آن احساس خستگی نکنید.

  گام دوم: فیلم را به بخش های کوچکتری تقسیم کنید تا بتوانید راحت تر و با دقت بیشتری تمرکز کنید. و این بخش های کوتاه شده را به همراه زیرنویس زبان اصلی چند بار ببینید زیرا همانطور که قبلا هم گفته شد با تکرار و تمرین است که می توان مهارت خود را بالا برد. مثلا یک فیلم صد دقیقه ای را به ده قسمت ده دقیقه ای تقسیم کنید و هر قسمت را روزی چند بار تماشا کنید.

   

  The Pulpit Rock
  برش فیلم به قسمت های کوتاه تر

   

  گام سوم: در همین حین لغات و عباراتی را که با آنها برخورد می کنید و از نظر شما ناآشناست بنویسید و ترجمه آنها را پیدا کنید و با هر بار مشاهده فیلم سعی کنید آنها را به یاد بیاورید و تکرار کنید.

   

  The Pulpit Rock
  یادداشت لغات جدید

   

  گام چهارم: همچنین سعی کنید دیالوگ ها را همراه با شخصیت ها با توجه به زیرنویس شما نیز تکرار کنید (با همان لحن و با همان احساس) به این عمل تکنیک سایه همراه با متن گفته می شود.

  یا می توانید همراه با دوست یا معلم خود به تماشای فیلم نشسته و با یکدیگر درباره شخصیت ها یا موضوعاتی که در آن مطرح می شود گفتگو کنید.

   

  گام پنجم: در قدم بعدی زیرنویس را برداشته و حال تلاش کنید تا به دیالوگ ها گوش دهید و ببینید که چقدر با تمرکز کردن روی شنوایی خود می توانید آنها را درک کنید. سپس اشتباهاتتان را می توانید با متن اصلی مقایسه و آن ها را اصلاح کنید.

   

  The Pulpit Rock
  تمرکز روی بخش شنوایی

   

  زمانی که شما یک فیلم را با این روش و با این اهداف تماشا کنید و در واقع مورد مطالعه و آموزش قرار دهید خواهید دید که چقدر در روند یادگیری شما تاثیرگذار است.


  کلمات کلیدی
  آموزش زبان انگلیسی با دیدن فیلم - یادگیری صحیح از طریق فیلم - یادگیری زبان با دیالوگ فیلم - تقویت زبان انگلیسی -
  جهت درج نظر و ورود به سیستم اینجا کلیک کنید
زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی
کاملترین و مجرب ترین مدرسین زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی، زبان هلندی، زبان سوئدی، زبان هندی، زبان روسی در ایران